Artur Gawlik uciszył Koszalin. Nielba z trzema punktami

Udanie rozpoczęła się druga część sezonu dla piłkarzy ręcznych wągrowieckiej Nielby. Podopieczni trenera Bartosza Świerada w 12. kolejce pokonali KSPR Gwardię Koszalin 23:22. Na to zwycięstwo MKS musiał się mocno napracować.

Sobotnie spotkanie w koszalińskiej hali lepiej rozpoczęło się dla przyjezdnych, którzy po rzucie Mateusza Matlacha w 5. minucie wyszli na prowadzenie 3:1. W późniejszych fragmentach tej rywalizacji żadna ze stron nie mogła osiągnąć znaczącej przewagi, przez co spotkanie niezwykle nam się wyrównało. Dopiero w końcówce gwardziści przez ostatnie dwie minuty zdobyli bramki, które pozwoliły im wyjść na prowadzenie 14:12. Takim też wynikiem zakończyła nam się pierwsza połowa.

Wągrowczanie zdecydowanie lepiej prezentują się w drugich dwóch kwadransach gry, co potwierdzili w sobotę. Żółto-czarni trafiali jak natchnieni. W 40. minucie Nielba po golu Bartosza Świerada powrócili tego wieczoru na prowadzenie. Tego minimalnego prowadzenia goście nie oddali już do ostatniej syreny, choć w ostatniej minucie było niezwykle gorąco. Cenne trafienie dla wągrowczan zanotował Gąsiorek, ale piłkę meczową mieli gospodarze, a dokładniej na kilkanaście sekund przed końcem Maliarevych, który stanął „oko w oko” z Arturem Gawlikiem – golkiper Nielby obronił rzut karny zawodnika Gwardii, tym samym zapewniając zwycięstwo swojej ekipie!

Niestety nasze zwycięstwo schodzi troszkę na drugi plan. Do Koszalina z drużyną nie pojechał kontuzjowany Paweł Gregor, a w trakcie rywalizacji kontuzji lewego barku doznał Damian Wojtas! Dla rozgrywającego Nielby było to pierwsze spotkanie po wielomiesięcznej przerwie spowodowanej kontuzją. Szczypiornista trafił do szpitala, gdzie przeszedł badania – czekamy na wyniki.

Konfrontacje z trybun oglądali członkowie Zarządu Nielby – Panowie Daniel Kurpiński i Zbigniew Stanisławski.

KSPR Gwardia Koszalin – MKS Nielba Wągrowiec 22:23 (14:12)

Nielba: Gawlik, Zanto – Wojtas 2, Gąsiorek 5, Świerad 6, Smoliński 3, Skrzypczak 3, Witkowski 1, Matlach 3, Wrzesień, Adamski, Hoffmann.