Bartosz Świerad: Będziemy grać dojrzalszą piłkę

Wreszcie zaczynamy. Już w sobotę początek ligowego sezonu w pierwszej lidze piłkarzy ręcznych. W Wągrowcu miejscowa Nielba zagra z KSPR Gwardią Koszalin. Na dzień przed spotkaniem w roli faworytów wymienia się gospodarzy. 

Pierwszoligowcy mają za sobą wydłużony okres przygotowawczy, dzięki któremu rozegrali większą ilość spotkań kontrolnych. Jeśli chodzi o wągrowczan, były lepsze i te słabsze spotkania, czy w związku z tym Nielba jest gotowa i przygotowana na start ligowego sezonu?

„Przygotowania były dość długie, przez co musieliśmy pewne rzeczy poprzestawiać w trakcie tego okresu. Pod względem fizycznym prezentujemy się dobrze. Rozegraliśmy sporo gier kontrolnych, wiec każdy z chłopaków powinien czuć się dobrze na boisku. Myślę, że teraz wszystko leży w sferze mentalnej i ważne jest, by odpowiednio zmotywować się na mecze ligowe. Każdy z nich będzie dla nas bardzo ważny ich waga też, jest inna, wiec z każdym trzeba zagrać jak najlepszą piłkę”, wyjaśnił Bartosz Świerad – trener żółto-czarnych.

Podobnie, jak w minionym sezonie celem działaczy dla naszej drużyny jest gra o najwyższe cele w pierwszej lidze, a jakie cele stawia przed zespołem sam szkoleniowiec?

„Dla mnie liczy się przede wszystkim, aby chłopaki dalej się rozwijali, uczyli nowych rozwiązań na boisku, wyciągali wnioski z nowych doświadczeń , by każdy zrobił krok do przodu. Mam nadzieje, że będziemy grali lepszą i dojrzalszą piłkę niż w poprzednim sezonie” – zakończył trener Świerad.

Sobotni mecz w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji imienia Edmunda Cieśli rozpocznie się o godzinie 18:00.

Fot. Arkadiusz Dembiński

Dodaj komentarz