Bartosz Świerad: Była okazja dokonać rotację

MKS Nielba Wągrowiec wiedzie drogą zwycięstwa. Podopieczni trenera Bartosza Świerada w minioną sobotę pokonali we własnej hali SMS ZPRP Gdańsk. 

Z trenerem żółto-czarnych porozmawialiśmy o zakończonym pojedynku, ale też o nieobecnych od dłuższego czasu w naszej kadrze Mateuszu Pacale i Damianie Wojtasie.

Za wami trudny mecz z SMS-em. Zaskoczyła was postawa gdańszczan?

„Myślę, że niczym nas nie zaskoczyli. Spodziewaliśmy się takiej gry z ich strony. Bardziej szukałbym przyczyn słabej skuteczności z naszej strony szczególnie w pierwszej połowie. Czasem tak jest, że bramkarz trzyma wynik i tak było w pierwszej połowie tego spotkanie. Na szczęście w drugiej wyglądało to dużo lepiej i wynik od razu też się poprawił. Kolejne zwycięstwo cieszy, teraz przygotowujemy się do kolejnych spotkań.”

Do tego meczu nie przystąpiło trzech graczy, jaki był powód ich nieobecności?

„Zawodnicy którzy nie grali narzekali na urazy, wiec była okazja, by dokonać rotacji, i by pograć w innych ustawieniach.”

Sezon zbliża się ku końcowi, więc jest jeszcze szansa, że na parkiecie zobaczymy Damiana Wojtasa i Mateusza Pacalę?

„Damian Wojtas w tym sezonie raczej nie zagra, natomiast myślę, że powrót Mateusza w końcówce sezonu jest jak najbardziej realny, ale to jeszcze oceni sztab medyczny, czyli Andrzej Gąsiorek i Krzysztof Olszak.”

Fot. wagrowiec.eu

Dodaj komentarz