Bartosz Świerad: Pewnie wygrany mecz można przegrać w kilka minut

W 3. kolejce I ligi piłkarzy ręcznych – wągrowiecka Nielba udała się do Koszalina na spotkanie z tamtejszą Gwardią. Mecz zakończył się zwycięstwem gości różnicą jednego trafienia. Liderem Nielby w tym pojedynku okazał się Paweł Gregor, autor aż dziewięciu bramek. 

Druga część sobotniej rywalizacji przyniosła nam sporo emocji. Prowadząca przez cały mecz Nielba doprowadziła do nerwowej końcówki, w której mogło zdarzyć się wszystko, czyli nawet porażka wągrowczan po serii rzutów karnych. Czy u trenera Bartosza Świerada nie pojawił się moment zwątpienia, że pomimo prowadzenia, w ostatnich akcjach meczu gospodarze odwrócą losy wyniku na swoją korzyść?

„Sport pisze takie scenariusze, że czasem pewnie wygrany mecz można przegrać w kilka minut, a piłką ręczna jest taką dyscypliną, gdzie takie sytuacje są często widywane – każdy błąd jest wykorzystywany i kto popełni ich mniej ten, wygrywa. Dlatego tak ważna jest koncentracja i odpowiednie podejście do każdego przeciwnika, zwłaszcza gdy gra się mecze na wyjeździe, bo tu przestoje, czy momenty dekoncentracji muszą zdarzać się jak najrzadziej” – wyjaśnił Bartosz Świerad.

Fot. wagrowiec.eu

Dodaj komentarz