Bartosz Świerad: Są to uzdolnieni zawodnicy

Niespodziewanie w niedzielne popołudnie w Gdańsku dojdzie do hitu kolejki w I lidze piłkarzy ręcznych w grupie „A”. Miejscowy SMS ZPRP Gdańsk zagra z Nielbą Wągrowiec. 

Obie drużyny przed weekendową konfrontacją mają równą liczbę punktów, a o wyższym miejscu w tabeli szczypiornistów SMS-u decyduje lepszy bilans bramkowy. Kto zatem po niedzielnym starciu zasiądzie na fotelu lidera?

Na nasze pytania odnośnie zbliżającego się meczu ustosunkował się Bartosz Świerad, rozgrywający wągrowieckiego MKS-u.

Hubert Gliński: Nie sposób przejść obok bardzo dobrych wyników tego zespołu w tym sezonie. Jesteś zaskoczony tym, że SMS ZPRP tak dobrze gra w tym sezonie? Z czego może to wynikać twoim zdanie?

Bartosz Świerad: – Zespół z Gdańska radzi sobie bardzo dobrze w tym sezonie. Bierze się to z pracy, jaką wykonują na treningach i szkolenia, jakim są objęci Ci zawodnicy. Jest kilku uzdolnionych i dobrze wyszkolonych zawodników, grają szybką piłkę, bazują na ruchliwej obronie i wyjściu do kontry.

Hubert Gliński: Spotykają się dwa niepokonane zespoły, czy już wiecie, jak i w jakich elementach gry można pokonać tego przeciwnika?

Bartosz Świerad: – Analizowaliśmy ich grę i wiemy czego, można się po nich spodziewać. Jesteśmy przygotowani do tego meczu i mocno zmobilizowani, jednak boisko wszystko zweryfikuje i tam trzeba pokazać wszystko, co najlepsze z naszej strony.

Mecz rozpocznie się o godzinie 16:00.

Fot. Portal WRC.

 

 

Dodaj komentarz