Bartosz Świerad: Wygraliśmy zdecydowanie

W ubiegłym tygodniu pierwsze trzy punkty za ligowe zwycięstwo zapisali do swojego konta piłkarze ręczni Nielby. Żółto-czarni we własnej hali pokonali Gwardię Koszalin różnicą dziewięciu goli.

Po meczu o komentarz poprosiliśmy trenera zespołu gospodarzy – Bartosza Świerada, który wyraził zadowolenie z gry swoich młodych podopiecznych, którzy w drugiej połowie kontrolowali wydarzenia na parkiecie.

„Cieszą trzy punkty zdobyte już w regulaminowym czasie gry. Pokazaliśmy w tym spotkaniu, że byliśmy stroną przeważającą, natomiast zespół z Koszalina jest to na pewno solidna drużyna, która namiesza w tej lidze. Cieszę się, że chłopcy zrealizowali te założenia, które przed meczem nakreśliliśmy. Fajnie to wyglądało w obronie, nie traciliśmy już tak wiele prostych bramek po indywidualnych błędach. W ataku też to dobrze wyglądało – graliśmy swoje założone akcje, troszkę jeszcze bym się przyczepił do skuteczności rzutowej, bo wypracowaliśmy sobie stuprocentowe sytuacje, ale nie zawsze je wykorzystaliśmy. Wygraliśmy spotkanie zdecydowanie, co nas najbardziej cieszy” przyznał Bartosz Świerad.

Trener nie wyróżnił jednego zawodnika, a cały zespół, który zapracował na to sobotnie zwycięstwo. – Myślę, że każdy z chłopaków zagrał, to co zakładaliśmy. Wiadomo, że były błędy, ale więcej było tych pozytywów. Cieszy jeden fakt, że mogliśmy zagrać szerokim składem. Również cieszy, że mógł zadebiutować Patryk Marcinkowski, który rzucił jedną bramkę – zakończył opiekun wągrowczan.

Fot. Portal WRC.

Dodaj komentarz