Bydgoszczanie odbili się od Nielby. Zdecydowana wygrana MKS-u

W czwartkowy wieczór w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji doszło do sparingowego spotkania pomiędzy Nielbą Wągrowiec, a AZS-em Bydgoszcz. Konfrontacja zakończyła się zdecydowanym zwycięstwem gospodarzy aż 46:19 (26:9).

Wągrowczanie do pojedynku z bydgoszczanami podeszli niezwykle poważnie, co ewidentnie odzwierciedlały wydarzenia na parkiecie. Żółto-czarni grali bardzo solidnie w defensywie, a drugoligowcy niestety chaotycznie w ataku pozycyjnym, w którym przez pierwszych kilkanaście minut gry nie byli w stanie zdobyć ani jednego gola. Podopieczni Świerada prowadzili 11:0 i sprawa, jakiejkolwiek rywalizacji w pierwszej części meczu była zamknięta.

Korzystając z głębokości składu gospodarze odpowiednio, rozłożyli siły na dwie siódemki, gdzie każda mniej więcej zagrała po piętnaście minut. Nielbiści mieli doskonałą okazję do udoskonalenia swoich zagrywek, ale także popróbować nowych rozwiązań, i tak pojawiła się gra na dwóch obrotowych, kiedy to na parkiecie pojawiali się Bartosz Witkowski i Dawid Tepper.

W dzisiejszym starciu po naszej stronie nie pojawili się kontuzjowani zawodnicy -Dariusz Zanto i Mateusz Matlach.

MKS Nielba Wągrowiec – AZS Bydgoszcz 46:19 (26:9)

Nielba: Gawlik, Biniewski – Świerad 1, Gregor 4, Skrzypczak 3, Hoffmann 6, Drzazgowski 6, Tepper 3, Adamski 1, Witkowski 4, Widziński 3, Gąsiorek 1, Wrzesień 4, Smoliński 10