Czekamy na przełamanie Nielby. Punkty zostają w Olsztynie

Trzecią porażkę z rzędu w niedzielne popołudnie zanotowali szczypiorniści Nielby Wągrowiec. Wielkopolanie w 24. kolejce pierwszej ligi piłkarzy ręcznych przegrali z Warmią Energą Olsztyn 25:27. Po tej kolejce żółto-czarni stracili pozycję lidera tabeli na rzecz Stali Gorzów Wielkopolski.

Początek niedzielnego spotkania należał do podopiecznych trenera Bartosza Świerada, którzy po fatalnym występnie z Grunwaldem pokazali, że potrafią. Po dobrej grze Dariusza Widzińskiego i Pawła Gregora wągrowczanie niemal przez kwadrans gry utrzymywali się na prowadzeniu różnicą dwóch goli. Warmia zniwelowała przewagę i w 20. minucie mieliśmy pierwszy w tym meczu remis 10:10.

Później spotkanie nam się wyrównało. W 25. minucie ekipa z Olsztyna zaczynała łapać swój rytm gry, który mógł doprowadzić do wypracowania sobie bezpiecznej przewagi bramkowej, której po zmianie strony drużynie z Wągrowca ciężko będzie odrobić. W tym fragmencie meczu Warmia prowadziła 14:12. Na dwie minuty przed zakończeniem pierwszej części meczu Łukasz Hoffmann doprowadził do wyrównania 14:14. Kiedy wydawało się, że z  wynikiem remisowym zespoły będą schodzić do szatni, to na ostatnie sekundy rywalizacji bramkarza Nielby pokonał Pasymowski i Warmia wygrywała jednym trafieniem 16:15.

Wynik pozostawał sprawą otwartą. Po przerwie to podopieczni Daniela Żółtaka przejęli inicjatywę na parkiecie, prowadzą różnicą kilku trafień. Choć sytuacja Nielby robiła się coraz trudniejsza, to wągrowczanie dzielnie walczyli do ostatniej syreny. W 55. minucie Mateusz Pacała doprowadził do wyrównania 24:24! Końcówkę nerwów lepiej rozegrali olsztynianie, którzy wygrali 27:25.

My czekamy na przełamanie Nielbistów, którzy od trzech konfrontacji nie potrafią zejść z parkietu ze zwycięstwem. Za tydzień zagramy z Mazurem Sierpc.

Warmia Energa Olsztyn vs MKS Nielba Wągrowiec 27:25 (16:15)

Nielba: Gawlik, Malczewski – Gregor 6, Świerad 1, Gąsiorek 2, Hoffmann 3, Widziński 9, Pietrzkiewicz 1, Pacała 2, Skrzypczak 1, Karczewski, Witkowski.
Kary: 12 min.