Dali radę. Sparta pokonana w Wągrowcu

Ciężko było, ale się udało. Szczypiorniści wągrowieckiej Nielby w czwartkowy wieczór pokonali Spartę Oborniki Wielkopolskie 29:26 (11:16). Spotkanie zostało rozegrane w ramach okresu przygotowawczego 2017/18.

Była to też ostatnia szansa dla trenerów wągrowieckiego zespołu, aby zobaczyć w warunkach meczowych tych zawodników, którzy we wcześniejszych konfrontacjach rozegrali mniej minut. Cały mecz w bramce zespołu gospodarzy rozegrał Marcin Malczewski, na bocznych rozegraniach zagrali Alan Karczewski i Damian Wojtas, a na kole szansę otrzymał Miłosz Adamski. Odpoczywali Dariusz Zanto, Artur Gawlik i Paweł Gregor.

Szala ostatecznego zwycięstwa gospodarzy zaczęła się uwidaczniać od 50. minuty, w której to drużyna z Obornik Wielkopolskich w kilkuminutowej serii popełniła zbyt dużą liczbę strat, z których praktycznie bez błędu punktowali żółto-czarni, w tym swój udział miał pojawiający się na boisku Dawid Pietrzkiewicz. Jednakże jako całość wągrowczanie zagrali zbyt chaotyczny handball, który przy bardziej doświadczonym przeciwniku, by się nie obronił zwycięstwem.

MKS Nielba Wągrowiec vs Sparta Oborniki Wielkopolskie 29:26 (11:16)