Daniel Kurpiński: Myślimy jeszcze o wzmocnieniach

Zapraszamy do przeczytania wywiadu, jaki przeprowadziliśmy z Panem Danielem Kurpiński, dyrektorem sportowym sekcji piłki ręcznej MKS Nielba Wągrowiec. 

Działacz wągrowieckiego klubu opowiedział między innymi o potencjalnych wzmocnieniach pierwszego zespołu i początku przygotowań zespołu do nowego sezonu 2019/20.

Rozpoczynamy kolejny rok rozgrywkowy, czy klub jest przygotowany na to pod względem organizacyjnym i finansowym?

„Budżet jest stabilny. Dobrze wygląda współpraca z Miastem i Starostwem. W ostatnich dniach pozyskaliśmy dwie firmy,  których reklamy niebawem pojawią się na naszej hali. Rozmawiamy również z dwoma potencjalnymi partnerami, którzy mieli, by znacząco zasilić Budżet klubu. Są to firmy, których siedziby znajdują się poza Wągrowcem.”

W środę Nielba rozpoczęła letni okres przygotowawczy, jaki jest plan na najbliższe tygodnie, co czeka naszych zawodników?

„Obecnie trwa budowa siły i kondycji. Ciężkie dwa, trzy tygodnie przed naszym zawodnikami. Następnie okres gier kontrolnych, które rozpoczynamy dziewiątego lipca meczem z Zieloną Górą. Planujemy około 8-9 sparingów, w tym  dwa turnieje. Rozmawiamy z Kaliszem i Zagłębiem Lubin, które chcą rozegrać dodatkowe sparingi,  i jeżeli tylko czas pozwoli, to będziemy chcieli sprawdzić się z drużynami z Superligi.”

Latem w drużynie doszło do zmian kadrowych. Proszę w kilku zdaniach przybliżyć poczynione zmiany

„Jak co roku staramy się zbudować zespół na podstawie zawodników doświadczonych i zdolnej młodzieży. Barwy zmienił Paweł Gąsiorek, niestety z powodów zdrowotnych karierę zakończył nieodżałowany Damian Wojtas. Zagranicę chce wyjechać Marcin Malczewski. Do zespołu wraca z Bydgoszczy Patryk Marcinkowski. Już trenuje trójka zdolnych juniorów, leworęczny skrzydłowy Andrzej Krzymiński, kołowy Wojtek Babiaczyk oraz grający na prawym rozegraniu Dawid Brant.”

Można spodziewać się nowych graczy w zespole trenera Świerada? 

„Nie zamykamy kadry pierwszego zespół. Myślimy jeszcze o jednym, dwóch wzmocnieniach. Będziemy już w przyszłym tygodniu testowali zawodnika, któremu przyglądaliśmy się w poprzednim sezonie. Warunkiem zakontraktowania nowych graczy jest to, by byli realnym wzmocnieniem pierwszej siódemki, gdyż nadal będziemy chcieli promować naszych wychowanków”.

Zmiany dosięgły także sztab szkoleniowy. Drugim trenerem został Artur Gawlik. Skąd taka decyzja, dlaczego wybór padł na byłego gracza MMTS-u Kwidzyn? 

„Artur to doświadczony zawodnik, który w swojej bogatej karierze grał w ligach niemieckich, reprezentacji, w europejskich pucharach, zdobywał medale Mistrzostw Polski z Kwidzynem. Za 2-3 lata będzie kończył karierę, chcemy już teraz skorzystać z jego wiedzy. Dwa lata był trenerem bramkarzy, czas na nowe wyzwania. Zna zespół i myślę, że jego podpowiedzi będą bezcenne zwłaszcza dla młodych zawodników.”

Fot. Portal WRC

 

 

Dodaj komentarz