Daniel Kurpiński: Zainteresowanie przerosło nasze oczekiwania

O reformie piłki ręcznej w Wągrowcu porozmawialiśmy z Danielem Kurpińskim – Prezesem Zarządu MKS Nielba Wągrowiec. Zapraszamy do zapoznania się z rozmową.

O reformie piłki ręcznej mówiło się już od pewnego czasu. Dlaczego Nielba postanowiła wprowadzić zmiany właśnie w tym roku?

„Piłka ręczna się zmienia. W Światowym Handballu następują nowe trendy. Zajęcia są „modyfikowane i udoskonalane”. Szkolenie to proces złożony musi być prowadzony konsekwentnie i z nastawieniem na długofalowy plan. Wprowadzenie nowych wzorców pozwoli osiągnąć dobre efekty, które będą procentowały w kolejnych latach. Nowo wybrany koordynator Bartosz Witkowski przedstawił zarządowi plan rozwoju Wągrowieckiego Handballa na kolejne lata. Para Świerad/Witkowski od 2 lat prowadzi grupę Seniorów. Organizm sportowy tej drużyny funkcjonuje bardzo dobrze. Między innymi na tym wypracowanym schemacie będą bazowały grupy młodzieżowe. Oczywiście intensywność i liczba zajęć będzie dostosowana do danych grup wiekowych i możliwości młodych adeptów”.

Które struktury sekcji piłki ręcznej MKS Nielba Wągrowiec dosięgną wprowadzone zmiany?

„Wszystkie grupy młodzieżowe są już podjęte procesowi weryfikacji. Trenerzy otrzymali nowe wytyczne oraz plan treningowy na najbliższe miesiące. Nowe twarze w sztabie szkoleniowym to Marta Morawska oraz Mateusz Matlach. Już widać pierwsze efekty ich pracy, zainteresowanie zajęciami przerosło Nasze najśmielsze oczekiwania. Już dziś wiadomo, że będziemy tworzyli kolejne grupy młodzieżowe”.

Wiadomo, że efekty reformy w Klubie nie będą widoczne po kilki dniach, więc ile potrzeba czasu, aby proces takich zmian był widoczny? 

„Zmiany następują z każdym tygodniem. Na pierwszy proces koordynator dostał czas weryfikacji do końca czerwca 2019 roku. Przewidujemy kolejne zmiany personalne. Czas pracy trenera z daną  grupą to około 2 lata. Oczekujemy maksymalnego zaangażowanie i udoskonalenia warsztatu trenerskiego przez naszych trenerów. Wyniki poszczególnych meczy są ważne, ale jeszcze ważniejszy jest efekt końcowy, a przede wszystkim maksymalnie duża liczba zaangażowanych  dzieci i ich radość oraz promowanie zdrowego trybu życia i kultury fizycznej, która przełoży się na silną Nielbe na lata”.

1 komentarz do “Daniel Kurpiński: Zainteresowanie przerosło nasze oczekiwania”

  1. To duży sukces, życzę Panu Danielowi Kurpinskiemu dalszych dobrych decyzji bo to bardzo ważne. GRATULACJE

    Odpowiedz

Dodaj komentarz