Dębno: Na początek przegrywamy ze Stalą Gorzów

Pierwsze koty za płoty, jak to się mówi. W sobotę wągrowieccy szczypiorniści rozegrali pierwsze spotkanie w ramach turnieju towarzyskiego w Dębnie. Naprzeciwko żółto-czarnym stanęli szczypiorniści Stali Gorzów Wielkopolski. 

Dla Nielby był to pierwszy mecz sparingowy po zaledwie pięciu dniach od wznowienia zajęć treningowych. Spotkanie otworzyło trafienie z rzutu karnego Dariusza Widzińskiego. W późniejszych minutach wągrowczanie prezentowali się przyzwoicie, co odzwierciedlał wynik, który na ostatnie minuty pierwszej połowy był korzystny dla podopiecznych trenera Świerada. Niestety nie udało się tego utrzymać, ponieważ na ostatnich kilkanaście sekund Stal zdołała doprowadzić do wyrównania.

Po przerwie oglądaliśmy już słabsze minuty w wykonaniu naszego zespołu. Zabrakło zdecydowanie lepszej skuteczności rzutowej pod bramką drużyny gospodarzy. Sytuacji ze skrzydła i kontrataku nie kończył Paweł Smoliński, a Patryk Marcinkowski nie mógł wstrzelić się w bramkę gorzowian. Ostatecznie to Stal była w tym pojedynku lepszym zespołem, wygrywając 28:16.

W drugim pojedynku dzisiejszego dnia – Chrobry Głogów pokonał Spójnię Gdynia. To oznacza, że Nielba w spotkaniu o III miejsce spotka się z ekipą z Trójmiasta, natomiast Stal o zwycięstwo w całych zawodach będzie walczyć z Chrobrym.

Nasze spotkanie zostało zaplanowane na godzinę 10:00. Transmisję będzie można oglądać na Fan Page Stali Gorzów na Facebooku.

Stal Gorzów – MKS Nielba Wągrowiec 28:16

Nielba: Gawlik, Zanto, Malczewski – Widziński 5, Gregor 5, Hoffman 2, Gąsiorek 2, Marcinkowski 1, Adamski 1, Świerad, Adamski, Drzazgowski, Witkowski, Wrzesień, Smoliński, Paszkiet

Fot. wagrowiec.eu

Dodaj komentarz