Inauguracja zaliczona. Kluczowe gole Bartosza Świerada!

Pierwsze ligowe punkty do swojego dorobku mogą zapisać szczypiorniści wągrowieckiej Nielby. W sobotę żółto-czarni pokonali Gwardię Koszalin 25:23. To zwycięstwo pozwoliło ekipie z Wielkopolski zdobyć trzy punkty.

Już pierwsze spotkania ligowego sezonu 2018/19 pokazały, jak ciężka potrafi być inauguracja ligowych zmagań. Uznawane za faworytów swoich spotkań Stal Gorzów Wielkopolski i Nielba Wągrowiec ze zmiennym szczęściem schodziły z parkietu. Gorzowianie jedną bramką przegrali z Mazurem Sierpc, a Nielba pokonała Gwardię po trudnym boju.

Także w Wągrowcu zanosiło się, że może dojść do małej niespodzianki, w której szczypiorniści Gwardii Koszalin po serii karnych wywieźliby punkty z ciężkiego terenu. Doświadczenie Bartosza Świerada i jego celne rzuty w ostatnich sześciu minutach meczu pozwoliły gospodarzom przechylić szalę na swoją korzyść.

Starcie wągrowczan z koszalinianami nie było jakimś wybitnym pojedynkiem, w którym kibice oglądaliby wydarzenia toczące się na parkiecie na stojąco. Było to wyrównane spotkanie w trakcie którego poziom sportowy momentami nie zachwycał. Przewaga podopiecznych trenera Bartosza Świerada zaczęła uwidaczniać się w drugim kwadransie pierwszej połowy. Duża w tym zasługa Pawła Gąsiorka i Pawła Gregora, którzy od stanu 10:8 w 21. minucie sami zdobywali bramki dla swojego zespołu. W 30. minucie rozgrywający MKS-u rzucił na 15:11.

Spokojne prowadzenie wydawało się, że pozytywnie wpłynie na Nielbę, która po przerwie uspokoi swoją grę, przez co przejmie kontrolę nad pojedynkiem, niestety dla fanów zgromadzonych na trybunach stało się zupełnie odwrotnie. Wągrowczanie popadli w niemoc przede wszystkim w ataku pozycyjnym, w którym żółto-czarni notowali straty, po których Gwardia Koszalin w 38. minucie doprowadziła do wyrównania 16:16. Niestety w tym fragmencie gra Nielby nie mogła się podobać, a ładniej dla oka grali przyjezdni, którzy popisali się ładnymi akcjami. Mimo tego na minimalnym prowadzeniu do 51. minuty utrzymywali się miejscowi 22:21. Dwie minuty po trafieniu Gąsiorka do wyrównania doprowadził Karnacewicz. Kluczową dla losów rywalizacji w 55. minucie spotkania interwencją popisał się Artur Gawlik, który zatrzymał rzut rywali na remis. Zwycięstwo faworyta przypieczętował Bartosz Świerad, który  na przestrzeni ostatnich czterech minut rzucił dwa kluczowe gole.

MKS Nielba Wągrowiec – KSPR Gwardia Koszalin 25:23 (15:11)

Nielba: Gawlik, Zanto – Gregor 7, Gąsiorek 7, Świerad 4, Smoliński 1, Skrzypczak 2, Hoffmann 1, Widziński 2, Matlach 1, Witkowski, Adamski.
Kary: 6 min.