Koszalin zdobyty. Kolejne punkty na koncie MKS-u

Komplet sześciu punktów w dwóch ostatnich wyjazdowy spotkaniach wywalczyli piłkarze ręczni Nielby Wągrowiec. Dzisiejszego popołudnia wągrowczanie pewnie pokonali Gwardię Koszalin różnicą siedmiu goli.

Nasi szczypiorniści już od dłuższego czasu prezentują równą dyspozycję sportową zarówno, jeśli chodzi o konfrontacje wyjazdowe, jak i na własnym parkiecie. Ostatnie trzy starcia to komplet zwycięstw – odpowiednio z SMS ZPRP Gdański, Orlen Wisłą II Płock i Gwardią Koszalin.

Wynik sobotniej rywalizacji otworzył Bartosz Witkowski już w 1. minucie, jednak początek rywalizacji należał do zespołu gospodarzy, który objął prowadzenie 3:1. Miejscowi wraz z czasem trwania pojedynku nie byli w stanie utrzymać odpowiedniego poziomu gry, co pozwoliło ekipie z Wągrowca uporządkować wydarzenia na parkiecie, a następnie odskakiwać z wynikiem.

Gra Nielby rozłożyła się na cały zespół, który zagrał na porównywalnej skuteczności rzutowej. W 22. minucie po dwóch trafieniach Pawła Gąsiorka żółto-czarni prowadzili 11:6. To właśnie skrzydłowy był najbardziej aktywnym zawodnikiem gości na przestrzeni całej pierwszej połowy weekendowego meczu. Wtórowali mu Gregor, Świerad i Skrzypczak, który w 29. minucie pokonał bramkarza rywali na 15:7.

Wągrowczanie to zbyt doświadczony zespół na tle tegorocznego beniaminka pierwszoligowych rozgrywek, aby w drugiej połowie odebrać sobie wypracowaną przewagę, którą spokojnie utrzymywali na poziomie ośmiu trafień 23:15 w 46. minucie. Nielbiści zagrali zdecydowanie lepiej i konsekwentniej w obronie, niż to miało miejsce w Płocku, gdzie mieliśmy mecz ofensywny, w którym drużyny zapomniały o defensywie.

W końcówce rzuty karne rzucone przez Pawła Smolińskiego pokazały na tablicy wyników w Koszalinie prowadzenie wicelidera rozgrywek 28:20. Na kilka sekund przed ostatnią syreną Oskar Tałaj ustalił rezultat na 21:28.

KSPR Gwardia Koszalin – MKS Nielba Wągrowiec 21:28 (7:15)

Nielba: Gawlik, Malczewski – Gregor 7, Gąsiorek 4, Świerad 4, Smoliński 3, Hoffmann 2, Widziński 2, Witkowski 2, Pietrzkiewicz 2, Skrzypczak 2, Karczewski, Adamski.
Kary: 12 min.