KPR Ostrovia zdominowała turniej. Puchar pojechał do Ostrowa Wielkopolskiego

Zakończył się towarzyski turniej rozgrywany w Wągrowcu. Zwycięzcą okazał się drużyna KPR Ostrovia Ostrów Wielkopolski, która nie pozostawiła najmniejszych szans swoim przeciwnikom – w dwóch pojedynkach ostrowianie pewnie pokonali przyjezdnych z Zielonej Góry i gospodarzy.

Na początek zmagań na parkiecie hali w Wągrowcu spotkały się drużyny Nielby i AZS UZ Zielona Góra. Mecz zakończył się sprawiedliwym remisem 28:28, choć tę ostatnią akcję na zwycięstwo mieli żółto-czarni.

Pierwsze fragmenty pojedynku należały do szczypiornistów trenera Bartosza Świerada, którzy do dziewiątej minuty utrzymywali się na minimalnym prowadzeniu 6:5, choć trzeba powiedzieć, że gra po obu stronach nie wyglądała najlepiej – drużyny popełniały szereg błędów, które obniżały poziom całego widowiska. W 21. minucie przyjezdni niebezpiecznie odskoczyli od swojego przeciwnika na różnicę trzech goli – 14:11. Impuls do lepszej gry po stronie MKS dali dobrze spisujący się w bramce Dariusz Zanto i na kole Dawid Pietrzkiewicz, to po rzucie obrotowego miejscowi złapali kontakt z przeciwnikiem – przegrywając już tylko 13:14. Nielba błyskawicznie mogła doprowadzić do wyrównania, jednak akcji ofensywnej nie wykończył Widziński, co pozwoliło AZS-owi utrzymać się na prowadzeniu, które w końcówce udało się powiększyć. Ostatecznie pierwsze trzydzieści minut zakończyło się wynikiem 17:15 dla beniaminka pierwszej ligi sezonu 2017/18.

Tuż po zmianie stron wągrowczanie stanęli przed możliwością szybkiego zniwelowania strat, niestety odezwała się bolączka nieskuteczności między innymi ze skrzydła, gdzie bramkarza przeciwnika nie był w stanie pokonać Dariusz Widziński. Na nieszczęście Nielby słabe spotkanie rozegrał Paweł Gregor, który miał rozregulowany celownik. W odpowiednim momencie do gry włączył się Bartosz Biniewski, który w 46. minucie doprowadził do wyrównania po 24. Ewidentnie wągrowczanie złapali drugi oddech, bo po rzucie Golczyńskiego w Wągrowcu zrobiło się 27:25, chwilę później z kontrataku zapunktował Biniewski, i to Nielbiści wyszli na prowadzenie 28:25! Do zakończenia meczu pozostały cztery minuty, w których podopieczni Świerada stwarzając sobie trzy sytuacje – dwie Widzińskiego i jedną Golczyńskiego, nie zdobyli już gola. Wykorzystali to goście, którzy w 60. minucie wyrównali stan spotkania na 28:28.

Po kilkunastu minutach przerwy przyszedł czas na drugi pojedynek tego dnia, w którym akademicy z Zielonej Góry zagrali z KPR Ostrovią Ostrów Wielkopolski. Niestety, ale zmęczenie zawodników trenera Łuczaka z pierwszego starcia przełożyło się na starcie z KPR-em. Kibice, obejrzeli jednostronne widowisko w obrębie pierwszych trzydziestu minut. AZS nie poradził sobie z dobrze dysponowaną defensywą rywala, która momentami była nie do przebicia dla grających bez pomysłu przeciwników. Akcje z szybkich kontrataków ustaliły nam zwycięzcę tego pojedynku w praktyce do przerwy. Podopieczni Kazimierza Kotlińskiego prowadzili 21:9!

Chwała szczypiornistom z Zielonej Góry, że po zmianie stron zagrali ambitnie do końca. Wykorzystując też chwilę rozluźnienia w szeregach Ostrovii AZS systematycznie, zmniejszał dzielącą różnicę bramkową. Dobre momenty w bramce zielono-górskiej zanotował Wieczorek. KPR wygrał to spotkanie 39:27, ustawiając się w znakomitej sytuacji przed pojedynkiem z Nielbą.

Na zakończenie turnieju obejrzeliśmy starcie, w którym żółto-czarni zmierzyli się z KPR Ostrovią. Z animuszem w ten pojedynek wprowadzili się wągrowczanie, którzy za sprawą skutecznego Pawła Gregora w 7. minucie prowadzili 5:4. Jak się później okazało, był to początek końca wągrowczan. Ostrowianie zdominowali młody zespół z Wągrowca, który był bezradny niemający na ten moment sportowych argumentów, aby postawić się lepiej ułożonej drużynie Ostrovii, która w trakcie całych zawodów pokazała kilka bardzo ciekawy akcji.

Przed Nielbą jeszcze sporo pracy na hali treningowej, aby na początek września wszystko wyglądało, jak należy. Szansę pokazania się w trakcie tego turnieju otrzymała młodzież, która cały czas zbiera doświadczenie. Na parkiecie nie pokazali się Bartosz Świerad, Bartosz Witkowski, Łukasz Hoffmann i Paweł Smoliński. Po raz pierwszy w barwach Nielby pojawił się Artur Gawlik.