KSPR Gwardia Koszalin pierwszym rywalem Nielby w sezonie 18/19

Dzisiaj w siedzibie Związku Piłki Ręcznej w Polsce odbyło się losowanie terminarza rozgrywek I ligi piłkarzy ręcznych mężczyzn na sezon 2018/19. 

Podobnie, jak w minionych rozgrywkach na tym szczeblu ligi występować będą piłkarze ręczni wągrowieckiej Nielby. Żółto-czarni w ramach pierwszej kolejki zagrają we własnej hali  z KSPR Gwardią Koszalin. W następnym tygodniu udają się do Sierpc na pojedynek z tamtejszym Mazurem. A już w trzeciej serii gier kibiców w Wągrowcu czeka szlagier i mecz Nielby ze Stalą Gorzów.

Wągrowczanie znaleźli się w grupie „A”, w której są aż trzy nowe zespoły. Meble Wójcik Elbląg, Sambor Tczew i Jurand Ciechanów.

W sezonie 2018/19 pierwsza liga została podzielona aż na trzy grupy rozgrywkowe. W związku z tym wągrowieccy fani piłki ręcznej nie obejrzą derbów Wielkopolski. Dwa zespoły Real Astromal Leszno i Grunwald Poznań zostały przydzielone do grupy „B”, w której oglądać będziemy również między innymi akademików z Zielonej Góry. Z kolei ekipy z Warszawy i Płocka wywędrowały do grupy „C”.

Pierwsza kolejka nowego sezonu w I lidze została zaplanowana na 22/23.09.2018.

Pełny terminarz znajdą Państwo tutaj:   http://zprp.pl/wp-content/uploads/2018/07/IMA_terminarz_2018_2019.pdf

Fot. Portal WRC

Dodaj komentarz