Lider zdystansował Meble Wójcik Elbląg

Wągrowiecka Nielba udanie rozgrywa drugą połowę sezonu 2019/20. Wągrowczanie w sobotnie popołudnie pokonali Meble Wójcik Elbląg – 38:28 (17:14).

Na parkiecie spotkał się lider z drużyną, która po wznowieniu rozgrywek ligowych nie zaznała smaku zwycięstwa. To było widać wraz z przebiegiem meczu. Gospodarze tylko w pierwszych minutach pozwolili przyjezdnym utrzymywać kontakt bramkowy – 4:3 w 6. minucie. Goście grający długie akcje w ataku pozycyjnym mieli coraz większe problemy z pokonaniem Artura Gawlika. Bramkarz Nielby wyłapywał sytuacje z koła. Gra ekipy z Wągrowca się napędzała, a znajdujący się w bardzo dobrej dyspozycji Łukasz Hoffmann punktował rywali. Sytuacja elblążan robiła się coraz trudniejsza, jednak ci robili wszystko, aby na przerwę schodzić, z jak najkorzystniejszym wynikiem. Meblarze wykorzystali moment rozluźnienia w szeregach Nielby i zdobyli cztery kolejne bramki od stanu 17:10 dla podopiecznych Świerada. Tym samym pierwsze dwa kwadranse gry zakończyły się wynikiem 17:14.

W trakcie jednego ze starć na kole lekkiego urazu doznał Marek Boneczko. Kontuzja nie okazała się na tyle poważna i doświadczony obrotowy MKS-u w końcówce pierwszej połowy powrócił na parkiet, po karze dwóch minut dla Dawida Teppera.

Trzy bramki straty zespołu gości mogła dawać nadzieję na to, że oglądać będziemy bardziej wyrównane spotkanie. Nielba, jak się okazało na, to nie pozwoliła. Wielkopolanie dość szybko ustawili sobie przebieg dalszej rywalizacji, uzyskując trzy/cztery bramki przewagi nad drużyną z Elbląga. Zwodnicy dowodzeni przez szkoleniowca Grzegorza Czaplę byli coraz mniej skuteczni. Wpływ na to miał Dariusz Zanto, który odbijał rzuty graczy Mebli Wójcik. Taka postawa graczy gości, jak i postawa Dariusza Zanto w bramce odpowiadała rozgrywającym żółto-czarnym, którzy z dużą regularnością zdobywali gole. Kolegów udanie wspierał Mateusz Pacała i Dariusz Widziński. Ten pierwszy w 47. minucie rzucił na 28:22. Wynik był na tyle bezpieczny, że w zespole Nielby pojawiły się zmiany. W bramce oglądaliśmy Fabiana Fritzena, który zanotował kilka udanych interwencji. Na skrzydle Mateusza Pacałę zmienił Mateusz Nader. Wychowanek MKS-u zdobył jednego gola.

MKS Nielba Wągrowiec – Meble Wójcik Elbląg 38:28 (17:14)

Nielba: Gawlik, Zanto, Fritzen – Nader 1, Pacała 4, Gregor 9, Drzazgowski 4, Tepper 2, Skrzypczak 1, Hoffmann 10, Widziński 6, Boneczko 1, Smoliński, Marcinkowski.