Liga Centralna: Nieudany początek Nielby w Legnicy

Ruszyła Liga Centralna. W sobotę piłkarze ręczni Nielby udali się do Legnicy, aby tam rozegrać mecz z Siódemką Miedź.  Spotkanie dla ekipy z Wągrowca zakończyło się porażką 27:33 (13:13).

Początek sobotniej rywalizacji pokazał, że to podopiecznym Bartosza Świerada towarzyszył większy stres wraz z inauguracją sezonu. Niemoc w ofensywie MKS-u w 8. minucie przełamał Patryk Skrzypczak, który rzucił na 1:3. Stres zaczął schodzić z graczy Nielby, którzy do 21. minuty potrafili utrzymywać mniejsze lub większe prowadzenie. Do siatki rywali trafiali między innymi Daniel Kelm, Paweł Gregor, czy Igor Drzazgowski.  Przez kolejnych pięć minut obie ekipy wyrównywały stan rywalizacji, w 26. minucie  po rzucie skrzydłowego Nielby był wynik 10:10. W samej końcówce pierwszej połowy szala zwycięstwa mogła przenieść się na korzyść legniczan, którzy wygrywali 13:11. Kilka chwil wcześniej rzutu karnego przy stanie 12:11 nie rzucił Widziński.  Wągrowczanie się nie poddali, trafili na po 13, co więcej mieli jeszcze kilkanaście sekund, aby rzucić bramkę dająca prowadzenie.  Akcja trwała za długo. Syrena zakończyła pierwszą część weekendowego starcia w Legnicy.

Start drugiej połowy wyglądał podobnie , jak pierwsze minuty rywalizacji.  Teraz jednak Siódemka nie pozwoliła przeciwnikowi  wyrównać, a następnie wyjść na prowadzenie. Gospodarze  grali dokładniej, a przede wszystkim skuteczniej w ataku, to pozwoliło osiągnąć przewagę. Dobra postawa defensywna Miedzi  odbierała grę żółto-czarnym, którzy popełniali więcej błędów, co gorsze nie rzucali wypracowanych akcji i rzutów karnych. Dobry impuls dała zmiana w bramce Filipa Jankowskiego, który swoją  dobrą  grą można odwrócić ten niekorzystny wynik. Karol Przychodzeń w 48. minucie dał swojej drużynie remis 23:23. Demony po stronie podopiecznych Świerada powróciły, a grająca na coraz większym luzie Siódemka  pieczętowała premierowe zwycięstwo w sezonie  2021/22.

Siódemka Miedź Legnica vs MKS Nielba Wągrowiec 33:27 (13:13)

Nielba: Gawlik, Jankowski – Gregor 10, Drzazgowski 4, Skrzypczak 1, Hoffmann 3, Przychodzeń 5, Duszyński 3, Kelm 1, Widziński, Tepper.