Liga zostanie zakończona? Stanowisko MKS Nielba Wągrowiec

Napływające informacje nie są korzystne dla pierwszoligowych szczypiornistów. Związek Piłki Ręcznej w Polsce wyszedł z propozycją zakończenia sezonu 2019/20.

Stanowisko w tej sprawie zajął Miejski Klub Sportowy Nielba Wągrowiec. Pełna treść stanowiska poniżej.

„Do klubu wpłynęło pismo od Związku Piłki Ręcznej w Polsce. Przedstawiciele Związku zaproponowali rozwiązanie dążące do tego, aby sezon ligowy 2019/20 zakończyć bez spadków i awansów, a co bardziej zdumiewające bez klasyfikacji drużyn. To tylko pokaże, że sezon 2019/20 w ogóle się nie rozpoczął. Na takie rozwiązanie tej trudnej sprawy MKS Nielba Wągrowiec nie może się zgodzić.

W opinii klubu taka możliwość zakończenia sezonu staje się krzywdząca dla zawodników, działaczy i sponsorów, którzy mocno walczyli o to, aby znaleźć się w tym miejscu, w którym są aktualnie, czyli miejscu dającym prawo ubiegać się o grę w PGNiG Superlidze w sezonie 2020/21. W naszej opinii władze Związku powinny zaprosić zwycięzców grup I Ligi do walki o najwyższą klasę rozgrywkową w Polsce. Jednocześnie pozostałe zespoły powinny zostać sklasyfikowane zgodnie z zasadami rywalizacji sportowej” – wyrazami uszanowania MKS Nielba Wągrowiec.

Fot. wagrowiec.naszemiasto.pl

Dodaj komentarz