Marta Morawska: Jest to fajna zabawa dla dzieciaków

W miniony piątek w małej hali Ośrodka Sportu i Rekreacji odbyły się drugie zajęcia najmłodszej grupy młodzieżowej MKS Nielba Wągrowiec. Popularni „Nielbusie” pracowali pod okiem swojego opiekuna Marty Morawskiej. 

Po zajęciach porozmawialiśmy z opiekunem grupy. Zapraszamy do przeczytania krótkiego wywiadu. Rozmowę przygotował i przeprowadził Hubert Gliński.

Przybliż, proszę naszym czytelnikom, jak w najbliższych tygodniach będą wyglądały zajęcia „Nielbusi”?

„Zajęcia Nielbusi odbywają się w piątki o godzinie 18:30 i trwają do godziny. W trakcie tych zajęć chcemy rozwijać dziecięcą zręczność w obsługiwaniu się piłką, zabaw ruchowych, pracy w grupach, żeby dzieci były zadowolone, ale też, aby się czegoś nauczyły o piłce.”

Dla ciebie jest to także nowe doświadczenie. Jak odnajdujesz się w nowej roli? 

„Powiem szczerze, że praca z dziećmi nie należy do najłatwiejszych, ale myślę, że jestem w stanie podołać temu wyzwaniu. Po tych pierwszych zajęciach stwierdzam, że jest to fajna zabawa dla mnie i dzieciaków. Myślę, że coś z tego będzie.”

„Nielbusie” trenują od dwóch tygodni, czy to oznacza, że grupa młodych adeptów piłki ręcznej jest już zamknięta, czy rodzicie w dalszym ciągu, mogą zapisywać na zajęcia swoje pociechy? 

„Cały czas odbieram telefony z takimi zapytaniami. Grupa cały czas jest otwarta, zachęcamy wszystkich. Z każdymi zajęciami przybywa nam dzieciaków, my się z tego cieszymy i mamy nadzieję, że będzie ich coraz więcej.”

Fot. MKS Nielba

Dodaj komentarz