Nelba Wągrowiec rozpoczęła przygotowania do sezonu 2017/18

Rozpoczęły się przygotowania piłkarzy ręcznych Nielby Wągrowiec do sezonu 2017/18. Podobnie, jak w ubiegłych latach wągrowczanie będą pracować na własnych obiektach sportowych.

„Będzie to okres wytężonej pracy, ale będziemy chcieli też jak najszybciej wejść w okres gier kontrolnych”, przyznał Bartosz Świerad.

W planach sztabu szkoleniowego zaplanowane zostały trzy turnieje towarzyskie i od czterech do sześciu gier sparingowych.

W drużynie dojdzie do pewnych zmian. Wśród nowych szczypiornistów na pierwszym spotkaniu po wakacyjnej przerwie stawią się Bartosz Witkowski i Mateusz Golczyński. Witkowski to piłkarz ręczny występujący na pozycji kołowego. Obowiązki czynnego zawodnika łączyć będzie z funkcją drugiego trenera. W szeregach Żółto-czarnych oglądać będziemy również Mateusza Golczyńskiego, to uniwersalny gracz przymierzany go gry na skrzydle, jak i na środku rozegrania. Szeroki skład Nielby uzupełnią wychowankowie wyróżniający się w grupach młodzieżowych.

„Z paroma zawodnikami trwają jeszcze rozmowy. Myślę, że to kwestia kilku dni i będziemy mieli zamkniętą kadrę” – zakończył.

Dodaj komentarz