Nielba: Cierpliwość popłaca

Trzecią ligową porażkę w sezonie 2018/19 doznali szczypiorniści wągrowieckiej Nielby. Żółto-czarni ulegli we własnej hali Warmii Olsztyn 24:25. 

Zgodnie z przewidywaniami sobotnie spotkanie było bardzo wyrównane. Żadna ze stron nie była w stanie odskoczyć na większą ilość bramek, a na przeszkodzie stanęła skuteczność rzutowa zarówno gospodarzy, jak i gości, których zatrzymywał skutecznymi interwencjami Artur Gawlik.

Przy jednobramkowym prowadzeniu ekipy z Olsztyna wągrowczanie mieli jeszcze kilkanaście sekund na doprowadzenie do wyrównania, jednak indywidualna szarża Pawła Smolińskiego została wybroniona przez Mateusza Gawrysia.

Sobotnie wyniki spowodowały to, że przewaga ekipy z Wągrowca nad ligową stawką zmalała do trzech punktów. Na drugie miejsce awansowała Stal Gorzów, która pokonała Meble Wójcik Elbląg. Zarówno wągrowczanie i gorzowianie mają do stoczenia jeszcze tylko jeden pojedynek, ponieważ zbliżającą się kolejkę rozegrali awansem – Stal z Gwardią Koszalin, a Nielba z Sokołem Kościerzyna.

„Pracujemy dalej. Szanujemy każdego przeciwnika. Liga trwa i na koronację przyjdzie czas. Cierpliwość popłaca, a wiara i konsekwencja przyniesie efekty” – słyszymy w obozie lidera rozgrywek.

Fot wagrowiec.eu

Dodaj komentarz