Nielba gościnna dla przyjezdnych. Start Konin najlepszy w Wągrowcu

W miniony czwartek w Wągrowcu odbyły się eliminacje wojewódzkich młodzieżowych Mistrzostw Polski w piłce ręcznej plażowej w kategorii Młodzika.

W turnieju wystąpiły młode zespoły MKS Nielba Wągrowiec. Jak się okazało – miejscowi okazali się gościnni dla młodych szczypiornistów Startu Konin, którzy okazali się najlepsi w całych zawodach.

Warto podkreślić, że nasze drużyny walczyły w kategorii wiekowej młodzik rocznik 2006, a składy zespołów były złożone z chłopców z roczników 2007-2010. Podwójne brawa za walkę i osiągnięte wyniki – przyznał w komentarzu Bartosz Świerad.

Mecze grupowe w grupie A należały do MKS Nielba Wągrowiec I. Wągrowczanie rozegrali dwa spotkania, w których zdobyli cztery punkty. Na drugim miejscu uplasowała się ekipa z Buku, która zdobyła dwa punkty. MKS Nielba Wągrowiec III bez zdobyczy punktowej znalazła się na ostatnim miejscu.

W grupie B najlepiej spisywali się młodzi gracze Startu Konin, którzy nie zaznali porażki, dzięki czemu zdobyli cztery punkty. Do półfinału awansował zespół z Buku II. Stawkę zamknęła Nielba II, która nie zdobyła punktów.

W półfinale MKS Nielba Wągrowiec I zmierzyła się ze Soartakusem Buk I. Mecz zakończył się porażką MKS-u 0:2.
W drugim półfinale Spartakus Buk II przegrał ze Startem Konin 0:2.

Nasze dwa zespoły spotkały się w pojedynku o piąte miejsce. W tym starciu lepsza okazała się Nielba II, która pokonała kolegów z Nielby III 2:0. Na trzecim stopniu podium znalazła się Nielba I, która wygrała z Bukiem II 2:0. W meczu finałowym ekipa z Konina nie miała sobie równych i pokonała Spartakus Buk I 2:0.

Tabela końcowa:
1. Start Konin
2. Spartakus Buk I
3. MKS Nielba Wągrowiec I
4. Spartakus Buk II
5. MKS Nielba Wągrowiec II
6. MKS Nielba Wągrowiec III

 

Dodaj komentarz