Nielba nie zwalnia. Lider wrócił do Wągrowca

W sobotę piłkarze ręczni wągrowieckiej Nielby udali się do Sierpc na kolejny ligowy mecz w sezonie 2017/18. Spotkanie zakończyło się spokojnym zwycięstwem wągrowczan 28:20.

Przed pojedynkiem były pewne obawy co do tego, jak żółto-czarni zaprezentują się na ciężkim terenie Mazura. W składzie zespołu gości zabrakło dwóch podstawowych szczypiornistów – Dariusza Widzińskiego, który został zawieszony na trzy konfrontacje za wydarzenia w meczu z Grunwaldem Poznań i kontuzjowanego Pawła Smolińskiego.

Początek sobotniej rywalizacji dawał nadzieję na to, że kibice obejrzą znacznie wyrównany bój, jednak jak na faworyta przystało przyjezdni po upływie kwadransa gry, zaczęli zaznaczać swoją przewagę, prowadząc w 16. minucie 7:3, po rzucie Pawła Gąsiorka.  Podobnie, jak to miało miejsce w pojedynku przed tygodniem z Warmią akcje ofensywne Nielby często, kończył Gregor, czy na kole Dawid Pietrzkiewicz, który w 25. minucie trafił na 11:4. Na przerwę oba zespoły schodziły przy prowadzeniu Nielby 13:8, a ostatniego gola na przestrzeni dwóch kwadransów zdobył Patryk Skrzypczak.

W drugiej połowie zanosiło się na deklasację zespołu Mazura, który po dwóch rzutach z rzędu Pawła Gregora przegrywał na własnym parkiecie 10:22! Wągrowczanie w tegorocznym sezonie zdecydowanie korzystniej prezentują się w formacji defensywnej, a dokładając skuteczność między słupkami naszych golkiperów, przeciwnicy przez długie minuty są bezradni. W 54. minucie po bramce Miłosza Adamskiego Nielba utrzymywała się na bezpiecznym dziesięciobramkowym prowadzeniu 25:15! Na koniec Mazur zdołał zmniejszyć rozmiary porażki do ośmiu trafień, ale i tak rezultat całego spotkania prezentuje się okazale.

Sobotnie wyniki ułożyły się tak korzystnie dla Nielby, która po tygodniu nieobecności powróci na pierwsze miejsce w ligowej tabeli grupy „A” pierwszej ligi piłkarzy ręcznych. Na początku grudnia MKS na własnym parkiecie zagra z MKS Grudziądz.

MKS Mazur Sierpc vs MKS Nielba Wągrowiec 20:28 (8:13)

Nielba: Gawlik, Zanto – Wojtas 2, Gregor 6, Gąsiorek 9, Golczyński 1, Adamski 1, Witkowski 1, Pietrzkiewicz 3, Biniewski 2, Skrzypczak 3, Świerad
Kary: 10 min. (Witkowski, Pietrzkiewicz, Biniewski, Skrzypczak, Świerad – po 2 min.)