Nielba obroniła tytuł. Sambor rozgromiony w Wągrowcu

Sezon zasadniczy w pierwszej lidze piłkarzy ręcznych w rozgrywkach 2018/19 przechodzi pomału do historii. W ostatniej serii gier piłkarze ręczni wągrowieckiej Nielby we własnej hali zagrali z Samborem Tczew. Pojedynek zakończył się zdecydowanym zwycięstwem gospodarzy 38:20.

Wągrowczan już tylko krok dzielił od tego, aby po raz drugi z rzędu triumfować w rozgrywkach I ligi. Podopieczni trenera Bartosza Świerada musieli zdobyć punkty w pojedynku z najsłabszym zespołem w całej stawce. W sobotnie popołudnie żółto-czarni uroczyście świętowali ligowe mistrzostwo. To jednak nie koniec! Nielbę czeka teraz turniej barażowy o prawo gry w PGNiG Superlidze Mężczyzn.

Spotkanie dobrze rozpoczęło się dla Sambora, który w pierwszych kilku minutach dwukrotnie wyszli na prowadzenie 1:0 i 2:1. Wągrowczanie wyglądali, tak jakby chcieli za szybko wszystko rozstrzygnąć, dlatego też do 10. minuty prowadzili minimalną różnicą bramek 5:3 po rzucie Patryka Skrzypczaka. Miejscowi uspokoili grę, a między słupkami coraz swobodnie z rzutami graczy Sambora radził sobie Artur Gawlik. To dało wymierny efekt bramkowy, który na minutę przed zakończeniem pierwszej połowy wynosił aż dwanaście trafień. Nielbiści trafiali z każdej strefy boiska i po indywidualnych akcjach Pawła Smolińskiego.

W przerwie meczu nastąpiło podziękowanie sponsorom i działaczom sekcji piłki ręcznej za okazane wsparcie w sezonie 2018/19.

Po zmianie stron obraz w grze obu zespołów się nie zmienił. Nielba kontrolowała przebieg wydarzeń na parkiecie. Duża część bramek przez żółto-czarnych została zdobyta z tak zwanego szybkiego kontrataku. Wysokie prowadzenie pozwoliło podopiecznych trenera Świerada na efektowne granie pod bramką przeciwnika. Efektowne wrzutki kończył między innymi Łukasz Hoffmann. Pojawiły się też wkrętki skrzydłowych. Ostatnią bramkę dla ekipy z Wągrowca w sezonie zasadniczym zdobył Dariusz Widziński.

Po ostatniej syrenie Nielbiści z rąk przedstawicieli władz Miasta, Powiatu Wągrowieckiego i Prezesa Wielkopolskiego Związku Piłki ręcznej otrzymali złote medale i pamiątkowe zegarki.

MKS Nielba Wągrowiec – Sambor Tczew 38:20 (19:7)

Nielba: Gawlik, Zanto, Biniewski – Gregor 9, Pacała 4, Smoliński 6, Drzazgowski 5, Adamski 2, Hoffmann 2, Skrzypczak 4, Widziński 3, Wrzesień 3, Tepper, Matlach
Kary: 10 min.