Nielba przegrywa derby. Punkty pojechały do Ostrowa

Nietypowo, bo w niedzielę swoje spotkanie IX kolejki Ligi Centralnej rozegrali piłkarze ręczni wągrowieckiej Nielby. Niestety spotkanie nie ułożyło się najlepiej dla wągrowczan, którzy przegrali wyraźnie 29:38 (12:18) z zespołem z Ostrowa Wielkopolskiego. Po tej przegranej MKS znajduje się w środku ligowej stawki.

Po latach derbowa rywalizacja pomiędzy Nielbą, a Ostrovią powróciła do hali Ośrodka Sportu i Rekreacji. Liczyliśmy na spore emocje, a co za tym idzie sprawienie niespodzianki w spotkaniu z wyżej notowanym przeciwnikiem w tegorocznej Lidze Centralnej.

Na liczeniu niestety patrząc ze strony gospodarzy, się zakończyło. Przyjezdni już od pierwszych minut niedzielnej rywalizacji narzucili swoje warunki gry, na które nie byli w stanie tego popołudnia przeciwstawić się podopieczni trenera Bartosza Świerada. Po dziewiętnastu minutach spotkania Ostovia prowadziła 10:4. Indywidualny dorobek bramkowy Pawła Gregora to zdecydowanie za mało na tak dobrego przeciwnika, jakim w niedzielę był zespół z Ostrowa Wielkopolskiego. Zespół trenera Macieja Nowakowskiego nie chciał się pomylić. Wykorzystywał każdą piłkę, którą w swojej akcji na bramkę nie zamienili miejscowi. W dodatku wągrowczanie popełniali zbyt dużo własnych błędów.

Zbyt wąski skład, jaki miał do dyspozycji szkoleniowiec Świerad nie ułatwiała zadaniu w całym niedzielnym pojedynku. W drugiej połowie goście z Ostrowa podkręcili tempo gry, dzięki czemu mogli kontrolować przebieg rywalizacji już do ostatniej syreny. Żółto-czarni walczyli na tyle na ile mogli. Na uwagę po raz kolejny zasługuje postawa i gra Igora Drzazgowskiego. Swój poziom bramkowy z ostatnich tygodni utrzymuje Paweł Gregor.

W X kolejce Ligi Centralnej Nielba uda się do Grudziądza na mecz z miejscowym MKS-em.

MKS Nielba Wągrowiec – ARGED KPR Ostrovia Ostrów Wielkopolski 29:38 (12:18)

Nielba: Gawlik, Jankowski – Gregor 13, Drzazgowski 6, Skrzypczak 1, Marcinkowski 1, Widziński 3, Przychodzeń 2, Duszyński 1, Kelm 2, Chomko, Małecki.
Kary: 4 min.