Nielba rozpoczęła okres przygotowawczy 2020/21

W środowe popołudnie w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji stawili się piłkarze ręczni wągrowieckiej Nielby, którzy zainaugurowali przygotowania do nowego sezonu 2020/2021. Wągrowczanie zagrają w I lidze w grupie A.

Na pierwszych zajęciach z różnych przyczyn wągrowczanie stawili się w niekompletnym zestawieniu. Zabrakło aktualnie pięciu szczypiornistów. W przyszłym tygodniu żółto-czarni będą już przygotowywać się w kompletnym składzie. W przerwie letniej kontrakt z Nielbą podpisał Artur Klopsteg i Paweł Gąsiorek. Obaj szczypiorniści trafili do MKS-u z Kalisza.

„Udało się skompletować zespół. Pierwsze trzy dni, będą takim wprowadzeniem po przerwie urlopowej. Od przyszłego poniedziałku wejdziemy już w typowy mocny trening pod okres przygotowawczy, będzie to trwało około dwóch tygodni. Będziemy pracować nad wytrzymałością i siłą – oczywiście w powiązaniu z piłką ręczną. Później rozpoczniemy okres gier sparingowych, których będzie od dziesięciu do dwunastu. Systematycznie zmierzymy się z różnymi zespołami” – przyznał w rozmowie Bartosz Świerad.

Sztab trenerski ma niemal skompletowany plan gier towarzyskich. Czekamy na potwierdzenie jednego z klubów. Nielba zagra turniej w Poznaniu. We wrześniu planowane są zawody w Wągrowcu. Ponadto Nielbiści zmierzą się ze Spartą Oborniki, KPR Ostrovia Ostrów Wielkopolski, Stalą Gorzów Wielkopolski i przedstawicielem PGNiG Superligi Wybrzeżem Gdańsk.

Dodaj komentarz