Nielba Wągrowiec po pierwszych sparingach. W środę Stal

Piłkarze ręczni Nielby Wągrowiec są już po pierwszych spotkaniach sparingowych, które rozegrali w ramach przygotowań do nowego sezonu. Wielkopolanie zmierzyli się dwukrotnie ze Spartą Oborniki Wielkopolskie i Wybrzeżem Gdańsk.

Do pierwszego towarzyskiego spotkania doszło w Obornikach Wielkopolskich, gdzie zgodnie z przewidywaniami zwyciężyli goście, jednak jak podkreślają trenerzy – wynik schodzi tutaj na drugi plan. Pojedynek zakończył się wysokim zwycięstwem Nielby.

Kilka dni później obie siódemki spotkały się ponownie, tym razem na parkiecie w Wągrowcu. Nielba okazała się mało gościnna. W tym pojedynku pokazał się pozyskany w przerwie letniej Artur Klopsteg, który między innymi idealnie kończył szybkie kontrataki, które bezpośrednio od bramki rozpoczynali bramkarze MKS-u.

W ubiegłym tygodniu gościliśmy we własnej hali Wybrzeże Gdańsk. Jak na spotkanie sparingowe, to pojedynek stał na bardzo dobrym poziomie. Wągrowczanie pokazali, że zespół z ekstraklasy nie jest taki straszny. Pierwsza połowa tego pojedynku zakończyła się remisem 13:13, choć to Nielba mogła zejść do szatni z prowadzeniem. Rzut Mateusza Nadera obronił zawodnik gości.

O wyniku tej rywalizacji zdecydowały słabsze pierwsze kilka minut po przerwie, kiedy to wągrowczanie nie byli w stanie skończyć swojej akcji ofensywnej. Z pojawiającej się szansy potrafili skorzystać przyjezdni, którzy w krótkim odstępie czasu zbudowali sobie przewagę, którą później kontrolowali. Żółto-czarni walczyli. Kto wie, jakby wynik wyglądał, gdyby na zegarze meczowym było więcej czasu? Szybkie dwie bramki Artura Klopstego pozwoliły zmniejszyć rozmiary porażki na 27:30.

19.08.2020 roku Nielba rozegra kolejny sprawdzian. Formę podopiecznych Bartosza Świerada sprawdzi Stal Gorzów Wielkopolski. Zapraszamy naszych kibiców o godzinie 18:30.