Nielba wygrywa ze Spartą Oborniki

W środę wągrowieccy piłkarze ręczni zanotowali drugie sparingowe zwycięstwo w ramach okresu przygotowawczego 2018/19. Nielba we własnej hali pokonała Spartę Oborniki Wielkopolskie 30:23 (15:11). 

Jedynym założeniem sztabu trenerskiego na ten pojedynek była twarda obrona i gra z kontrataku z możliwie każdej piłki. W większym wymiarze trwania tego meczu udało się to zrealizować. Oczywiście zdarzały się momenty przestoju, podczas którego szczypiorniści Sparty potrafili odrobić kilka trafień, jednak ani na moment przewaga pierwszoligowca nie była zagrożona.

Po kontuzji do gry powrócił Bartosz Witkowski. Obrotowy Nielby był aktywnie wykorzystywany w ataku pozycyjnym przez kolegów, którzy po kilku celnych rzutach kołowego zauważyli, że ten tego dnia może pochwalić się dobrą skutecznością rzutową, którą należy wykorzystać.

Spotkanie zakończył celnym rzutem Przemysław Wrzesień, który otrzymał bardzo dobre podanie do kontrataku.

W piątek żółto-czarni mieli rozegrać mecz towarzyski z KPR Ostrovią, jednak oficjalnie ten pojedynek został odwołany. Drużyna z Ostrowa Wielkopolskiego z przyczyn organizacyjnych nie zdoła przyjechać do Wągrowca.

Fot. MKS Nielba.

 

1 komentarz do “Nielba wygrywa ze Spartą Oborniki”

  1. Witam
    Ja jeszcze pamietam klub Metalplast Oborniki
    Gdzie grał Adam Boriwczyk i Arkadiusz Hildebrand
    Szkoda iż ten klub tak sie skończył

    Odpowiedz

Dodaj komentarz