Nielba zatopiła się we własnej hali. Wstydliwa porażka MKS-u

Kubeł zimnej wody na głowy szczypiornistów Nielby. Wągrowczanie doznali bolesnej porażki na własnym parkiecie z drużyną SMS ZPRP Gdańsk 22:26 (8:12). 

Po ubiegłotygodniowym pewnym zwycięstwie w Kościerzynie, kibice wybierający się na sobotni pojedynek z licealistami z Gdańska liczyli, że obejrzą podobne widowisko z udziałem swoich ulubieńców, a kręcili głowami z niedowierzaniem na to, co widzą z perspektywy trybun. Wielu nie wytrzymało i opuściło halę już po pierwszej połowie.

Co się stało z tą drużyną na przestrzeni tygodnia? Wągrowczanie zagrali najsłabsze ligowe spotkanie od lat. Doświadczony zespół trenera Świerada na tle grającego z większym polotem SMS-u Gdańsk, wyglądał blado, a wręcz fatalnie. Popełniając taką liczbę błędów własnych, czy pokazując niemożność rzutową, nie można wygrać żadnego meczu. Paweł Gregor, który dotychczas był wyróżniającym się zawodnikiem Nielby, w tym pojedynku zdecydowanie nie był sobą – rozgrywający między innymi ani razu nie pokonał młodych bramkarzy ekipy z Gdańska.

Nielba miała całą drugą połowę na to, aby uniknąć zaskakującej porażki. Była na to szansa, ponieważ młodzi szczypiorniści z Trójmiasta popełniali zdecydowanie większą liczbę błędów własnych. Wągrowczanie potrafili złapać kontakt bramkowy, jednak kiedy wydawało się, że za chwilę będzie remis, to SMS pozbywał nas tej nadziei, kontrując żółto-czarnych. Dotychczasowy lider rozgrywek był nie do poznania w tym pojedynku i zasłużenie stracił punkty, które bolą.

Należy mieć nadzieję, że ten kubeł zimnej wody podziała na Nielbę mobilizująco. W następnej kolejce zagramy w Żukowie.

Ta porażka spowodowało to, że Mazur Sierpc przy dzisiejszym zwycięstwie zrównał się punktami z Nielbą w ligowej tabeli, jednak lepszym bilansem bramkowym, to wągrowczanie nadal przewodzą w stawce.

MKS Nielba Wągrowiec – SMS ZPRP Gdańsk 22:26 (8:12)

Nielba: Zanto, Gawlik – Smoliński 4, Hoffmann 2, Drzazgowski 3, Matlach 3, Widziński 2, Boneczko 3, Skrzypczak 5, Pacała, Marcinkowski, Wrzesień, Gregor.
Kary: 12 min.
Karne: 1/2.

Sędziowie: Tomasz Rosik, Przemysław Stężowski (Lubin)
Delegat ZPRP: Krzysztof Manyś
Widzów: 550
Czerwone kartki: Skrzypczak – Nielba (gradacja kar), Kaczor – SMS ZPRP (gradacja kar)

Fot. Okno na Wągrowiec

Dodaj komentarz