Nielba zwiększa swoją przewagę. Żółto-czarni pokonują Akademików

Wągrowiecka Nielba zwiększa przewagę punktową nad goniącymi przeciwnikami. W meczu 20. kolejki żółto-czarni pokonali AZS UW Warszawa 27:24 (12:12). Najlepiej rzucającymi zawodnikami po stronie gospodarzy byli Dariusz Widziński, Paweł Gąsiorek i Paweł Gregor, autorzy pięciu goli.

Pomału sezon ligowy wychodzić będzie w decydującą fazę, w której będą decydować się losy poszczególnych zespołów. Ciężar gatunkowy spotkania z Akademikami z Warszawy odbił się na wągrowczanach, którzy w pierwszych minutach sobotniej rywalizacji nie najlepiej radzili sobie w ataku pozycyjnym.

Żółto-czarni razili niedokładnością i popełniali błędy własne, a jak już doszli do pozycji rzutowej, to obijali obramowanie bramki Tomasza Szałkuckiego. Interwencje w bramce Artura Gawlika pozwoliły podopiecznym trenera Bartosza Świerada w 15. minucie utrzymać wynik remisowy 5:5 po rzucie Łukasza Hoffmanna.

Kilka minut później warszawianie po raz drugi w tym pojedynku wyszli na dwubramkowe prowadzenie, niedokładność w rozgrywaniu akcji pozwoliły miejscowym utrzymać kontakt z przeciwnikiem. W 25. minucie po skutecznie wykonanym rzucie karnym przez Pawła Gąsiorka Nielba po raz pierwszy tego wieczoru wyszła na prowadzenie 10:9. Kilka sekund po trafieniu Gąsiorka z koła rzucił Pietrzkiewicz i na cztery minuty przed zakończeniem pierwszej połowy gospodarze prowadzili 11:9. Przewaga mogła być jeszcze wyższa, ale rzut Pawła Smolińskiego obronił Szałkucki. W 30. minucie do wyrównania 12:12 doprowadził Mateusz Niemiec.

Decydujące dla losów całej rywalizacji wydarzenia miały miejsce w pierwszych kilku minutach po przerwie, kiedy to Nielbiści podkręcili tempo, a dobra gra między słupkami Gawlika pozwoliła uruchamiać kontrataki, w których bramki zdobywał Paweł Gąsiorek. Z rozegrania, jak i z koła trafiali odpowiednio Gregor i Pietrzkiewicz i w 39. minucie Nielba wypracowała sobie bezpieczną przewagę 19:15, która przy lepszej skuteczności między innymi skrzydłowych mogła wprowadzić więcej spokoju w poczynaniach wągrowczan w końcówce, w której ich przewaga zmalała do dwóch trafień 26:24. Warszawianie mieli całą minutę na to, aby móc doprowadzić do wyrównania, ale oddawali zbyt łatwe rzuty na bramkę Gawlika. Tuż przed ostatnią syreną po raz ostatni celnie rzucił Gregor i ustalił wynik na 27:24 na korzyść MKS-u.

MKS Nielba Wągrowiec vs AZS UW Warszawa 27:24 (12:12)

Nielba: Gawlik – Wojtas 2, Gregor 5, Gąsiorek 5, Smoliński 1, Hoffmann 4, Widziński 5, Pietrzkiewicz 4, Skrzypczak 1, Karczewski, Witkowski, Pacała.
Kary: 10 min.