Popis Żółto-czarnych w Wągrowcu

W spotkaniu 11. kolejki pierwszej ligi piłkarzy ręcznych w grupie „A” – Nielba Wągrowiec we własnej hali zmierzyła się z MKS Grudziądz. Konfrontacja zakończyła się zdecydowanym zwycięstwem drużyny gospodarzy 48:32 (22:14). Najskuteczniejszym zawodnikiem weekendowego meczu był Paweł Gąsiorek, skrzydłowy Nielby rzucił dziesięć goli.

Od dobrych kilku tygodni podopieczni trenerów Bartosza Świerada i Bartosza Witkowskiego prezentują równą dyspozycję sportową, więc nie było żadnych wątpliwości, która z ekip w sobotnie popołudnie stawiana jest w roli zdecydowanego faworyta. I z tego obowiązku żółto-czarni się wywiązali z nawiązką, rzucając blisko pięćdziesiąt bramek!

Tegoroczny beniaminek pierwszoligowych rozgrywek nie miał na tyle argumentów, aby przeciwstawić się liderowi w swojej grupie rozgrywkowej. Wągrowczanie w tym spotkaniu postawili na szczelną defensywę, z której prym po szybkim kontrataku wiódł Paweł Gąsiorek, który w 11. minucie rzucił na 8:2. Wągrowczanie nieniepokojeni przez obronę MKS Grudziądz mogli rozgrywać swoje akcje przez wszystkie strefy na parkiecie. Dużą ochotę rzutową wykazywał w pierwszym kwadransie gry Patryk Skrzypczak, jednak skuteczność pozostawiała troszkę do życzenia. Nieskuteczność kolegi z drużyny nadrobił Paweł Gregor, który w 19. minucie trafił na 12:6.

Grudziądzanie próbowali reagować ze skrzydła i z koła, a indywidualne akcje Damiana Kostrzewy, pozwoliły gościom w 24. minucie utrzymać wynik na sześciu bramkach straty do Nielby, która prowadziła 17:11. Dwa trafienia Mateusza Golczyńskiego i na trzy minuty przed zakończeniem pierwszej połowy wągrowiecki MKS prowadził już 19:11! Właściwą drogę do bramki MKS-u Grudziądz odnalazł w drugiej części pierwszej połowy  Patryk Skrzypczak, którego gole z drugiej linii są Nielbie potrzebne. Ostatecznie pierwsze dwa kwadranse meczu zakończyły się zwycięstwem miejscowych 22:14.

W drugiej połowie mając na uwadze niczym zagrożone prowadzenie wągrowieccy trenerzy, dali pograć wszystkim zawodnikom, których tego popołudnia mieli do dyspozycji. Na rozegraniu pojawili się Alan Karczewski i wchodzący do zespołu seniorów Patryk Marcinkowski. Młody wychowanek żółto-czarnych zanotował idealne wejście, notując na przestrzeni minuty dwa ładne trafienia na 39:25 i 40:25 w 49. minucie. Rozluźnienie pozwoliło Nielbistom grać dla publiczności. Z niekonwencjonalnego podania Pawła Smolińskiego idealnie skorzystał Mateusz Golczyński, który bez żadnych problemów pokonał bramkarza z Grudziądza i w 53. minucie lider rozgrywek prowadził 42:26. Ostatnie akcje tego jednostronnego pojedynku należały do Marcinkowskiego, który najpierw popisał się celnym rzutem z biodra, a na koniec ustalił wynik na 48:32.

MKS Nielba Wągrowiec vs MKS Grudziądz 48:32 (22:14)

Nielba: Gawlik, Zanto, Malczewski – Wojtas 1, Gregor 8, Gąsiorek 10, Golczyński 4, Smoliński 5, Adamski 2, Karczewski 1, Marcinkowski 5, Pietrzkiewicz 4, Biniewski 2, Skrzypczak 6, Świerad, Witkowski.
Kary: 12 min (Witkowski, Karczewski – po 4 min., Adamski, Marcinkowski – po 2 min.)