Powiat Wągrowiecki pomoże MKS Nielba. Drużyna zagra w I lidze

W piątek w siedzibie Starostwa Powiatowego w Wągrowcu odbyła się konferencja prasowa z udziałem władz Powiatu Wągrowieckiego, jak i MKS Nielba. W konferencji uczestniczyli także szczypiorniści pierwszego zespołu Nielby i pierwszy trener.

Podczas konferencji obie strony potwierdziły nawiązanie głębszej współpracy czego efektem, jest pomoc finansowa, dzięki której nasz zespół może w spokoju rozpocząć przygotowania do I ligi.

„Spotkaliśmy się przede wszystkim w temacie pomocy, która została nam udzielona przez Powiat Wągrowiecki, przez Panów Starostów i cały zarząd. Mieliśmy problemy, ale Powiat nam pomógł wybrnąć z nich przynajmniej do końca roku. Liczymy na to, że nasza współpraca będzie kontynuowana dłużej, bo Powiat zawsze był z nami. Chciałbym podziękować Panu Staroście i jednocześnie całemu zarządowi za tak szybką reakcję. Taka pomoc była niezbędna w związku z wycofaniem się części sponsorów. Finansowo nie dalibyśmy rady wystartować w pierwszej lidze”, przyznał Prezes Zarządu MKS Nielba – Daniel Kurpiński.

Następnie głos zabrał Starosta Tomasz Kranc, który ujawnił, że w ramach promocji Powiatu Wągrowieckiego z MKS Nielba została przeznaczona kwota pięćdziesięciu tysięcy złotych.

„Od kilkunastu lat starostwo zawsze współpracowało z klubem Nielba. Traktując klub jako element, który może być wykorzystany do promocji miasta, powiatu. Zarząd przy pełnej akceptacji członków Rady Powiatu Wągrowieckiego przeznaczył kwotę pięćdziesięciu tysięcy złotych na promocję powiatu wągrowieckiego poprzez sport. To pięćdziesiąt tysięcy ma być wykorzystane w tym roku. Zarząd zwrócił się do komisji rady o wyrażenie opinii, które są opiniami pozytywnymi. Z wielką radością udzielamy pomocy, która ma przynieść korzyść powiatu wągrowieckiemu poprzez promocję” – ujawnił Tomasz Kranc.

Po niezwykle udanym poprzednim minionym sezonie cele Nielby na zbliżający się sezon 2018/19 nie mogą być inne, jak tylko walka o pierwszą trójkę w pierwszej lidze. Klub nie zmienia swojej koncepcji budowy drużyny, której trzon stanowić będą wychowankowie klubu podparci już doświadczonymi szczypiornistami. Zmiany będą, jeśli można tak powiedzieć kosmetyczne.

W ciągu najbliższych trzech tygodni zostanie wykrystalizowana kadra i na następnym spotkaniu będziemy mogli przedstawić, jakie zmiany przeprowadzono w zespole” – oznajmił prezes wągrowieckiego MKS-u.

W trakcie trwania konferencji wśród przybyłych na to wydarzenie dziennikarzy nie mogło zabraknąć pytań odnośnie PGNiG Superligi. Na temat wypowiedział się Prezes Kurpiński.

„Nielba była gotowa, aby przystąpić do gry w Superlidze. Były takie zabezpieczenia, była założona spółka, która dzisiaj istnieje i być może przyda nam się w kolejnych miesiącach, czy roku. Gdyby udało się wszystko powiązać będziemy walczyć o Superligę”.

Ujawnimy, że sternik wągrowieckiego szczypiorniaka przyznał, że w obrębie negocjacji między stronami są dwie firmy, które mają szansę stać się sponsorem strategicznym Nielby, którego w tym momencie w Wągrowcu nie ma.

Fot. MKS Nielba

1 komentarz do “Powiat Wągrowiecki pomoże MKS Nielba. Drużyna zagra w I lidze”

  1. Witam.Zwracam się tym komentarzem do Włodarzy miasta Wągrowiec.Jak to jest że mając taką perełkę w mieście jak piłka ręczna w najwyższym krajowym wydaniu,drużyna która z zaangażowaniem sztabu trenerskiego,szkoląc i trenując wyłącznie swoich wychowanków awansowała do najwyższej elity piłki ręcznej w Polsce,nie otrzymała 1 mil.złotych z budżetu miasta,ażeby spełnić wymogi startu w w/w rozgrywkach.O ile mi wiadomo to 1% budżetu miasta.Nie chcę kwestionować inwestycji miasta,ale np.na toalety wydano tyle kasy,a na sport już brakowało.Dla mnie nie ma usprawiedliwienia,bo piłka ręczna w Wągrowcu to nie takie tam sobie granie ale powiem wprost TO WIELKA WIZYTÓWKA MIASTA I ICH MIESZKAŃCÓW.Na koniec powiem tak-Jestem dumny ze pochodzę z Wągrowca.A jako chłopak chętnie chodziłem na mecze Nielby w której grali między innymi Bukowski Edward,Bejma,Szafrynowie itd.Raz spadliśmy z Elity a teraz nie sprostowaliśmy wymogom finansowym.Skoda.Oby drużyna się nie rozleciała.Wszystkich pozdrawiam.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz