PP: Nielba zagrała z Grunwaldem Poznań

We wtorkowy wieczór w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji doszło do spotkania w ramach PGNiG Pucharu Polski. Miejscowa  Nielba podejmowała Grunwald Poznań. Mecz zakończył się spokojnym zwycięstwem drużyny gospodarzy 32:28 (12:13).

To oznacza, że zespół trenerów Bartosza Świerada i Bartosza Witkowskiego wywalczył awans do kolejnej fazy rozgrywek Pucharu Polski.

Nielba przystąpiła do tego spotkania w możliwie najmocniejszym składzie, zabrakło jedynie Bartosza Biniewskiego, a szansę pokazania się mieli młodzi wychowankowie – Jakub Kukliński i Igor Drzazgowski.

Wtorkowy mecz rozpoczął się z piętnastominutowym opóźnieniem, co negatywnie wpłynęło na poczynania żółto-czarnych, którzy pierwszego gola w tej rywalizacji zdobyli dopiero po upływie ośmiu minut, autorstwa Alana Karczewskiego. Po odrobieniu strat w 13. minucie, spotkanie zdecydowanie bardziej nam się wyrównało, w którym do zakończenia pierwszej połowy na minimalnym prowadzeniu utrzymywali się szczypiorniści z Poznania, którzy po trzydziestu minutach prowadzili 13:12.

Po przerwie trenerzy gospodarzy niemal powrócili do wyjściowego składu, między słupkami bramki Dariusza Zanto zastąpił Artur Gawlik, który swoimi interwencjami natchnął swój zespół do tego, aby zaczął przejmować inicjatywę na parkiecie. Dwanaście minut drugiej części należało do naszych skrzydłowych – Pawła Smolińskiego, który najpierw doprowadził do wyrównania, a następnie wspólnie z Pawłem Gąsiorkiem wyprowadził MKS na prowadzenie 19:17 w 42. minucie.

Coraz lepiej na pozycji obrotowego odnajduje się młody Miłosz Adamski, to za sprawą tego zawodnika wągrowczanie prowadzili 22:19. W 52. minucie po rzucie ze skrzydła Dariusza Widzińskiego gospodarze wypracowali sobie przewagę sześciu goli, które pozwoliły myśleć o końcowym sukcesie, jakim byłoby zwycięstwo i awans do kolejnej fazy zmagań w Pucharze Polski.

Pomimo ambitnej walki do ostatnich sekund rywalizacji piłkarze ręczni Grunwaldu nie byli w stanie odwrócić niekorzystnego dla siebie wyniku. Podopieczni trenera Walczaka żegnają się z rozgrywkami pucharowymi już na wstępnym etapie i teraz mogą skupić się już tylko na ligowej rywalizacji.

MKS Nielba Wągrowiec – WKS Grunwald Poznań 32:28 (12:13)

Nielba: Zanto, Gawlik – Wojtas 2, Gregor 5, Gąsiorek 3, Golczyński 2, Smoliński 5, Adamski 4, Karczewski 1, Widziński 6, Pietrzkiewicz 1, Skrzypczak 3, Kukliński.
Kary: 6 min. (Wojtas – 6 min.)