Różnica klasy. W Wągrowcu mamy lidera!

Za nami siódma kolejka pierwszej ligi grupy „A”, w której to Nielba Wągrowiec we własnej hali rozgromiła Polski Cukier Pomezanię Malbork 35:18 (15:8)!

Fantastyczna atmosfera panująca w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji poniosła wągrowieckich szczypiornistów do tak dobrej gry w meczu z Polskim Cukrem Pomezanią Malbork. Przez pierwsze piętnaście minut pojedynku, gospodarze całkowicie zdominowali przyjezdnych z Malborka, a pierwsze skrzypce wiódł znakomicie dysponowany Dariusz Widziński, który wyprowadził miejscowych na prowadzenie 9:2.

Po tak mocnym otwarciu ze strony podopiecznych trenera Bartosza Świerada piłkarze ręczni Pomezanii Malbork starali się odpowiedzieć, jednak w większości przypadków byli bezradni w ofensywie, aby skutecznie przeciwstawić się dobrze funkcjonującej obronie i w bramce Arturowi Gawlikowi. Mogli jedynie liczyć na gole po błędach swoich przeciwników, bo nie pomogły nawet rzuty karne, w których Pomezania zdobyła jedno trafienie na pięć prób. W 26. minucie po celnym rzucie Michała Gryza Pomezania po raz ostatni w tej części meczu pokonała Artura Gawlika i przegrywała 8:12. Od tego momentu trzy kolejne bramki zdobyli Witkowski, Pietrzkiewicz i Gąsiorek, który ustali rezultat po pierwszy dwóch kwadransach gry na 15:8.

Wysokie prowadzenie i kontrola nad pojedynkiem nie wpłynęła na brak koncentracji u zawodników z Wągrowca, którzy prezentowali się podobnie, jak to miało miejsce przed przerwą. Niestety tego samego nie można powiedzieć o szczypiornistach Pomezanii, którzy z każdą upływającą minutą byli w coraz większym dołku i zrezygnowani do dalszej rywalizacji. Od 44 do 48. minuty wągrowczanie zdobyli sześć bramek z rzędu, nie tracąc ani jednej! Znakomitą passą popisał się Paweł Smoliński, który na dwanaście minut przed zakończeniem spotkania rzucił na 28:14! Dwie pojedyncze akcji ostatniego zespołu w ligowej tabeli w żaden sposób nie wybiły z uderzenia skrzydłowego Nielby, który w 59. minucie zdobył swojego ósmego gola w całym sobotnim starciu. Ostatnie słowo należało, jednak do Pawła Gregora, który efektownym rzutem ustalił wynik na 35:18.

Za tydzień przed MKS-em konfrontacja w Poznaniu z Grunwaldem. Klub organizuje wyjazd kibiców na ten mecz. Wszystkich chętnych gorąco zapraszamy do zapisywania się w siedzibie klubu. Doping pomoże naszym zawodnikom poczuć się w Poznaniu, jak we własnej hali, a przede wszystkim w odniesieniu zwycięstwa, co pomoże w utrzymaniu pozycji lidera pierwszoligowych rozgrywek w grupie „A”.

MKS Nielba Wągrowiec – Polski Cukier Pomezania Malbork 35:18 (15:8)

Nielba: Gawlik, Zanto, Malczewski – Wojtas 1, Gregor 4, Gąsiorek 4, Świerad 4, Smoliński 8, Marcinkowski 1, Widziński 8, Witkowski 1, Pietrzkiewicz 4, Golczyński, Skrzypczak, Biniewski, Adamski.
Kary: 12 min. (Skrzypczak – 4 min., Wojtas, Marcinkowski, Witkowski, Pietrzkiewicz – po 2 min.)