Skuteczna defensywa kluczem do zwycięstwa w Kościerzynie

W minioną sobotę szczypiorniści wągrowieckiej Nielby wyjechali do Kościerzyny na mecz z tamtejszym Sokołem Porcelana Lubiana. Pojedynek zakończył się zasłużonym zwycięstwem podopiecznych trenera Bartosza Świerada różnicą pięciu trefień. Najskuteczniejszym zawodnikiem Nielby był Paweł Gregor.

Spotkania pomiędzy drużynami z Kościerzyny i Wągrowca dostarczają sporo emocji, w których wynik rywalizacji rozstrzyga się dosłownie w ostatnich sekundach. W sobotę kibice od pierwszej piłki oglądali szybki mecz, w którym stroną przeważającą był zespół gospodarzy. Sokół przez ponad dwadzieścia minut utrzymywał się na prowadzeniu, które w pewnym momencie wynosiło cztery bramki przewagi. Wągrowczanie się nie poddawali i jeszcze przed zakończeniem pierwszej połowy starali się zniwelować przewagę ekipy z Kościerzyny. W 25. minucie Dariusz Widziński po skutecznym rzucie karnym wyprowadził Nielbę na prowadzenie 10:11. Przez ostatnie pięć minut żółto-czarni pozwolili ekipie z Kaszub rzucić tylko dwie bramki, a sami zdobyli aż pięć.

Z minuty na minutę szczypiorniści Sokoła Kościerzyna tracili w swojej grze, a duża w tym zasługa piłkarzy ręcznych z Wągrowca, którzy coraz lepiej radzili sobie w defensywie, a co najważniejsze w ofensywie potrafili wykorzystać swoje sytuacje. Nielba grała kombinacyjną, szybką piłkę ręczną. Gospodarze walczyli dzielnie, bo w 54. minucie doprowadzili do wyrównania 21:21. Trzy bramki w odstępie trzech minut Pawła Gregora pozwoliły Nielbie ponownie wyjść na prowadzenie 21:24. Różnica okazała się wystarczająca do tego, aby ostatecznie po rzucie Widzińskiego zwyciężyć w Kościerzynie.

Sokół Porcelana Lubiana Kościerzyna – MKS Nielba Wągrowiec 22:27 (12:16)

Nielba: Gawlik, Zanto, Biniewski – Wrzesień 1, Gregor 9, Smoliński 1, Drzazgowski 1, Skrzypczak 3, Hoffmann 1, Widziński 5, Matlach 2, Boneczko 4, Pacała, Brant.