SMS Gdańsk postawił się Nielbie. Punkty zostają w Wągrowcu

W sobotę w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji szczypiorniści wągrowieckiej Nielby zmierzyli się z SMS ZPRP Gdański. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem zespołu gospodarzy 32:27! Oba zespoły stworzyły emocjonujące spotkanie, w którym faworyci musieli odrabiać straty.

Spotkanie rozpoczęło nam się od serii błędów lub nietrafionych rzutów. Skutecznie wykończony kontratak przez Pawła Gąsiorka w 3. minucie otworzył nam wynik 1-0. Przebieg dalszych minut w pierwszej części spotkania wyglądał podobnie. Na minimalnym dwubramkowym prowadzeniu utrzymywali się wągrowczanie. Skutecznie zagrali Dawid Tepper, który punktował z koła i aktywny w ataku Paweł Gregor, który w całym pojedynku zdobył dziesięć bramek.

Gra defensywna żółto-czarnych w sobotni wieczór nie była tak spójna, jakbyśmy sobie życzyli, dlatego ambitnie grający licealiści z Gdańska w samej końcówce pierwszych dwóch kwadransów gry rzucili bramkę kontaktową 16:15! I zrobiło się gorąco. Do ostatniej syreny pozostawały sekundy. Paweł Gregor zdążył odpowiedzieć na celny rzut gości i na przerwę schodziliśmy przy wyniku 17:15.

W drugiej połowie liczyliśmy na poprawę gry, a szczególnie lepszą postawę w obronie. Niestety nasza gra się nie poprawiła, co więcej z każdą minutą wyglądała coraz gorzej. W 32. minucie czerwoną kartkę z gradacji kar otrzymał Patryk Marcinkowski. Nielba szukała przełamania, ale potrafiła tylko odpowiadać pojedynczymi golami na grę ekipy z Trójmiasta. Wągrowczanie nie potrafili odskoczyć od swojego przeciwnika. Faul ofensywny Łukasza Hoffmanna i w 38. minucie w Wągrowcu mieliśmy remis 20:20! Na taką, a nie inną postawę swojego zespołu musiał zareagować Bartosz Świerad, który przy stanie 22:22 poprosił o czas na żądanie. Zawodnicy wysłuchali słów swojego szkoleniowca. Była pozytywna reakcja na tyle, aby w krótkim czasie zbudować sobie przewagę, którą przeciwnikowi nie udało się zniwelować. W tym okresie meczu dobrze zagrało koło, skrzydło, czy kontratak. Nielba wygrała ten pojedynek, ale trenerzy mają materiał szkoleniowy do analizy.

Piątego grudnia nasza drużyna udaje się do Elbląga na mecz z miejscowym KPR. ten mecz w następną sobotę o godzinie 16:00.

MKS Nielba Wągrowiec – SMS ZPRP Gdańsk 32:27 (17:15)

Nielba: Gawlik – Gregor 10, Gąsiorek 4, Klopsteg 1, Marcinkowski 1, Tepper 5, Skrzypczak 3, Hoffmann 4, Widziński 4, Brant, Babiaczyk, Nader
Kary: 14 min.