Stal zmiękczona przez lidera z Wągrowca!

Znakomite wieści napływają do nas z Gorzowa Wielkopolskiego, gdzie wągrowieccy szczypiorniści rywalizowali z miejscową Stalą.

Stawką sobotniego spotkania była pozycja lidera pierwszej ligi piłkarzy ręcznych w grupie „A”. To miejsce zachowają wągrowieccy szczypiorniści, którzy przed ostatnią konfrontacją w 2017 roku mają dwa punkty przewagi nad drugim w ligowym zestawieniu Sokołem Kościerzyna. Pojedynek między tymi drużynami już w przyszłym tygodniu.

Nielbiści źle weszli w spotkanie, przegrywając w 4. minucie 0:3, a pierwszego gola dla przyjezdnych po rzucie karnym zdobył Paweł Gąsiorek. Wągrowczanie w pierwszej połowie nie byli w stanie ani razu wyjść na prowadzenie, co więcej przegrywali różnicą nawet czterech trafień 10:6 w 25. minucie. Żółto-czarni słabiej zagrali w ataku pozycyjnym, w którym tracili piłki, brakowało skuteczności rzutowej. Nie zawiodła gra z kontrataku, w której Wielkopolanie zaprezentowali się na przestrzeni całego widowiska z bardzo dobrej strony. Trafienia Gregora, Gąsiorka, Pietrzkiewicza i Widzińskiego pozwoliły gościom wyrównać stan rywalizacji na 10:10.

Po przerwie skuteczność Stali malała z minuty na minutę, a inicjatywę nad tym pojedynkę przejmowali goście z Wągrowca. Duża w tym zasługa Patryka Skrzypczaka, który w 34. minucie wyprowadził Nielbę na pierwsze tego popołudnia prowadzenie 13:12, i jak się później okazało, nie oddała go do samego końca. Stal próbowała w ataku, ale defensywa przeciwników była nie do przejścia, to skutkowało szybkimi kontratakami, z których piłki kończyli przeważnie Dariusz Widziński i Paweł Gąsiorek. W 54. minucie Gąsiorek rzucił na 21:17 i zwycięstwo wągrowieckiego MKS-u było coraz bliżej. Nielba nie pozwoliła sobie odebrać tej cennej wygranej, rzucając na przestrzeni minuty dwa trafienia pieczętujące triumf 25:21.

Stal Gorzów Wielkopolski vs MKS Nielba Wągrowiec 21:25 (10:10)

Nielba: Gawlik, Zanto – Gregor 4, Gąsiorek 5, Widziński 7, Pietrzkiewicz 3, Skrzypczak 6, Biniewski, Witkowski, Świerad
Kary: 12 min. (Witkowski – 6 min., Gąsiorek – 4 min., Pietrzkiewicz – 2 min.)