Street Handball Tour Wielkopolska 2018

Setna rocznica piłki ręcznej na ziemiach polskich jest doskonałą okazją do organizacji cyklu imprez poświęconych temu pięknemu sportowi.

Wągrowiec jest jednym z siedmiu wielkopolskich miast (uczestniczą również: Buk, Dopiewo, Oborniki, Swarzędz, Koźmin Wielkopolski, Poznań), które włączyły się do organizacji turnieju Street Handball Tour Wielkopolska 2018 mającego na celu popularyzację piłki ręcznej, promowanie aktywności fizycznej wśród dzieci oraz nauczenie najmłodszych zawodników rozwiązywania sytuacji konfliktowych bez użycia siły.

Street handball to uliczna odmiana piłki ręcznej, w której w jednej drużynie jest od czterech do ośmiu zawodników, a wszyscy grają do jednej bramki. Podczas meczu nie można wykonać więcej niż trzy kroki z piłką oraz dryblować. Przechwytywanie piłki odbywa się bez kontaktu fizycznego pomiędzy grającymi. W ataku bramkarz jest dodatkowym rozgrywającym, a niejasne sytuacje rozwiązywane są przez samych zawodników, gdyż w tych rywalizacjach nie ma sędziów.

W naszym mieście uliczne mecze piłki ręcznej rozegrane zostaną w najbliższą sobotę (12 maja) o godz. 10:00, na parkingu wągrowieckiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Zwycięskie drużyny lokalnych turniejów w finałowym starciu w Poznaniu powalczą o puchar Marszałka Województwa Wielkopolskiego.

Polecamy i zapraszamy wszystkich Państwa.

Foto i źródło: wagrowiec.eu

Dodaj komentarz