Świerad: Był to mecz o zwiększonym ciężarze gatunkowym

W hicie pierwszej ligi piłkarzy ręcznych Nielba Wągrowiec pokonała Stal Gorzów Wielkopolski różnicą czterech trafień. To zwycięstwo pozwoli żółto-czarnym przez kolejny tydzień zasiadać na fotelu lidera rozgrywek ligowych.

Zadowolenia po cennym sukcesie w Gorzowie Wielkopolskim nie krył grający trener wągrowieckiego zespołu, Bartosz Świerad. Jednak na wygraną Nielba musiała mocno zapracować przez całe sześćdziesiąt minut, grając w wąskim składzie osobowym.

Cieszy nas to, że jesteśmy pierwszą drużyną, która tutaj wygrała po takiej serii. Był to naprawdę bardzo ciężki mecz o zwiększonym ciężarze gatunkowym. Spodziewaliśmy się, że będziemy musieli się mocno napracować, więc chwała chłopakom za to. Wydaje mi się, że element gry w obronie poprawiliśmy, to też było kluczem do dzisiejszego sukcesu, bo do tej pory w ataku w miarę sobie radziliśmy i wyglądało to przyzwoicie, natomiast czasami te mecze w obronie nie wyglądały, tak jakbyśmy sobie życzyli. Na pewno w tym sezonie prezentujemy się dużo lepiej, to pokazaliśmy również w dzisiejszym spotkaniu”, skomentował Bartosz Świerad.

Fot. Stal Gorzów – piłka ręczna (Facebook)

Dodaj komentarz