Trudna sytuacja Nielby. Porażka w meczu sezonu

Nielba Wągrowiec komplikuje sobie sytuacje w końcówce ligowego sezonu – miejsce w pierwszej trójce się oddala. W sobotę doszło do niezwykle istotnego pojedynku, w którym podopieczni trenera Bartosza Świerada przegrali z Warmią Energa Olsztyn 23:24.

Ciężar gatunkowy tej rywalizacji czuć było od pierwszych minut. W tym fragmencie rywalizacji lepiej wyglądali przyjezdni, którzy dobrą pracą w defensywie neutralizowali ataki ofensywne gospodarzy. W 18. minucie Warmia prowadziła 9:4! Wągrowczanie przetrwali trudny moment rywalizacji, w którym nie tylko musieli gonić przeciwnika, ale też uważniej zagrać w obronie, gdzie kary otrzymywali Patryk Skrzypczak i Bartosz Witkowski. Łatwe gole do pustej bramki w ostatnich dziesięciu minutach rywalizacji pozwoliły ekipie z Wągrowca złapać kontakt z rywalem 9:10, a celny rzut Branta ustalił nam wynik rywalizacji na po 10 w pierwszych trzydziestu minutach spotkania.

Po przerwie spotkanie jeszcze bardziej nam się zacieśniło, jednak stroną prowadzącą ton rywalizacji byli piłkarze ręczni z Olsztyna. Nielba miała swoje szanse na to, aby najpierw wyrównać, a później wyjść na prowadzenie. A tak nerwowe odrabianie strat, które w ostatniej akcji meczu nie pozwoliły na doprowadzenie do serii rzutów karnych.

Zawodnikom Nielby do końca drugiej części sezonu, pozostają do rozegrania trzy mecze. Najpierw wyjazd do Gdańska i starcie z SMS-em, następnie u siebie spotkają się z KPR Elbląg, aby zamknąć sezon w Kwidzynie. Musimy liczyć na przeciwników drużyny z Żukowa. Ekipę z Kaszub czeka rywalizacja z Sokołem Kościerzyna i Gwardią Koszalin.

MKS Nielba Wągrowiec – Warmia Energa Olsztyn 23:24 (10:10)

Nielba: Gawlik 1, Fritzen, Gregor 5, Drzazgowski 3, Klopsteg 1, Hoffmann 6, Widziński 5, Brant 1, Duszyński 1, Witkowski, Skrzypczak
Kary: 14 min.