Turniejowe sukcesy piłkarzy ręcznych Nielby Wągrowiec

Kończą się pomału przygotowania piłkarzy ręcznych wągrowieckiej Nielby do nowego sezonu 2021/22. W ostatnich tygodniach podopieczni Bartosza Świerada uczestniczyli w turniejach towarzyskich w Poznaniu i Kwidzynie.

Na początek nasza drużyna udała się do Poznania, gdzie w ramach turnieju imienia Jerzego Kuleczki zmierzyli się z Grunwaldem Poznań i KSPR Gwardią Koszalin. Wągrowczanie zanotowali jedno zwycięstwo i porażkę. Różnicą jednego trafienia pokonali zawodników z Poznania, natomiast porażką 20:22 zakończył się mecz z ekipą z Koszalina. Ostatecznie Nielba zajęła w ostatecznej klasyfikacji drugie miejsce.

Zdecydowanie lepiej powiodło się zespołowi z Wągrowca w Kwidzynie. Tam w ramach zawodów o Puchar Prezesa USAR-u Kwidzyn MKS nie miał sobie równych – wygrywając i zdobywając puchar. W meczu półfinałowym, po emocjonującej końcówce lepsi okazali się goście, którzy wygrali jednym trafieniem. Nielbiści czekali na rozstrzygnięcia w drugim spotkaniu, w którym ostatecznie MKS Grudziądz pokonał Warmię Olsztyn. Parę finałowym stworzyły zespoły z Wągrowca i Grudziądza. Różnicą trzech goli 20:17 wygrali żółto-czarni. Najlepszym zawodnikiem Nielby w meczu o pierwsze miejsce został wybrany Łukasz Hoffmann.

Fotogalerię meczu finałowego w Kwidzynie znajdą Państwo na naszym Facebooku.

Fot. TVP 3 Poznań.

Dodaj komentarz