Udany Memoriał Nielby. Nasi na drugim miejscu

Od piątku wągrowiecka Nielba uczestniczyła w pierwszym Memoriale imienia Zdzisława Woźniaka w Legnicy. W trakcie rywalizacji wągrowczanie zmierzyli się z Siódemką Miedź Legnica, KSPR Gwardią Koszalin i SRS Przemyśl. 

Wągrowczanie mogą być zadowoleni. Żółto-czarni zanotowali jedną porażkę i dwa zwycięstwa, które pozwoliły im zająć drugie miejsce w ostatecznej klasyfikacji. Najlepszym bramkarzem turnieju został wybrany Dariusz Zanto, a MVP jednego ze spotkań uznano Pawła Gregora.

W piątek Nielbiści rozegrali jedno spotkanie. Przeciwnikiem podopiecznych Bartosza Świerada była Siódemka Miedź Legnica. Po wyrównanej pierwszej połowie, która zakończyła się remisem 14:14, po zmianie stron minimalnie lepsi okazali się gospodarze, którzy w końcówce odskoczyli i zwyciężyli 29:27.

W sobotę wągrowczanie stoczyli dwa mecze. Na początek Nielbę czekał pojedynek z Gwardią Koszalin. Nie był to łatwy mecz dla ekipy z Wągrowca, która przez większą część spotkania musiała gonić swojego przeciwnika, który bardzo dobrym początkiem rywalizacji 4:0 ustawił sobie dalszy przebieg walki na parkiecie. Siłą drużyny jest cały mecz. MKS w decydującym fragmencie spotkania zdołał wyrównać, a kilkanaście sekund później wyjść na prowadzenie, które po rzucie Pawła Gregora udało się utrzymać do ostatniej syreny.

Wygrana Nielby wyłoniła nam zwycięzcę całego turnieju, a został nim zespół gospodarzy, który zanotował trzy wygrane. Wielkopolanie w spotkaniu z ekipą z Przemyśla walczyli o drugie miejsce w zawodach. Oba klubu we wcześniejszych rywalizacjach odnotowały po jednej wygranej. Nielba stanęła na wysokości zadania i pokonała drugą ekipę grupy „C” minionego sezonu 31:27.

Komplet wyników Nielby:

Siódemka Miedź Legnica vs MKS Nielba Wągrowiec 29:27 MVP: Paweł Gregor.
Nielba: Biniewski, Zanto – Tepper, Gregor 9, Pacała 2, Matlach 1, Krzymiński, Smoliński 2, Drzazgowski 1, Skrzypczak 1, Marcinkowski, Hoffmann 5, Widziński 2, Boneczko 3, Wrzesień 1.

KSPR Gwardia Koszalin vs MKS Nielba Wągrowiec 28:29
Nielba: Biniewski, Zanto – Tepper, Gregor 5, Pacała 1, Matlach 2, Krzymiński, Smoliński 3, Drzazgowski 3, Skrzypczak 1, Marcinkowski, Hoffmann 2, Widziński 8, Boneczko 2, Wrzesień 2.

MKS Nielba Wągrowiec vs SRS Przemyśl 31:27
Nielba: Zanto, Biniewski – Tepper 2, Gregor 11, Pacała 2, Matlach 2, Krzymiński, Smoliński, Drzazgowski 1, Skrzypczak 1, Marcinkowski, Hoffmann 2, Widziński 5, Boneczko 2, Wrzesień 3.

Fot. KSPR Gwardia Koszalin

Dodaj komentarz