Zdecydowane zwycięstwo Nielby nad akademikami z Bydgoszczy

Za piłkarzami ręcznymi Nielby Wągrowiec pierwszy mecz we własnej hali w tegorocznym roku kalendarzowym. Żółto-czarni bez żadnych problemów pokonali AZS Bydgoszcz 41:21. Konfrontacja została rozegrana na zasadzie trzy razy po dwadzieścia minut.

Okazję do gry otrzymali wszyscy zdrowi zawodnicy. Poza kadrą meczową był jeszcze Dawid Pietrzkiewicz, który nie pojawił się na parkiecie w dwóch wcześniejszych spotkaniach. Pierwszy występ w koszulce wągrowieckiego zespołu zaliczył Damian Krajewski, który zagrał na skrzydle.

Był to typowy mecz sparingowy. Wągrowczanie większą liczbę swoich bramek zdobyli po szybkim kontrataku, gdzie wyróżnili się Mateusz Golczyński i Dariusz Widziński. W ataku pozycyjnym zabrakło odpowiedniej koncentracji, przez co gospodarze popełniali błędy własne, które ostatecznie nie wpłynęły na ostateczny wynik.

To nie koniec gier kontrolnych. Za kilka dni Nielba uda się do Bydgoszczy na turniej  towarzyski. Do Bydgoszczy najprawdopodobniej w większości pojadą zawodnicy, którzy mają na koncie mniej rozegranych minut na parkiecie w tym sezonie.

MKS Nielba Wągrowiec vs AZS Bydgoszcz 41:21

Nielba: Gawlik, Zanto, Malczewski, Marcinkowski 2, Hoffmann 4, Gregor 5, Karczewski 1, Skrzypczak 1, Widziński 5, Biniewski 3, Adamski 2, Gąsiorek 2, Smoliński 4, Krajewski 1, Witkowski 2, Golczyński 7, Kukliński