Zmiany w I lidze. Nielba zagra w grupie A

Związek Piłki Ręcznej w Polsce wprowadza kolejne zmiany w rozgrywkach ligowych. W sezonie 2020/21 w I lidze Piłkarzy Ręcznych występować będą czterdzieści cztery zespoły, które zostały podzielone na cztery grupy rozgrywkowe.

Podobnie, jak to miało miejsce w ubiegłym sezonie – drużyna z Wągrowca została przydzielona do grupy A, gdzie rywalizować będzie między innymi z Warmią Energa Olsztyn, USAR Kwidzyn, czy Sokołem Kościerzyna.

Komplet zespołów w grupie A:

Meble Wójcik Elbląg, SMS ZPRP Gdańsk, USAR Kwidzyn, SMS ZPRP Kwidzyn, Tytani Wejherowo, MKS Grudziądz, Gwardia Koszalin, Sokół Porcelana Lubiana Kościerzyna, OKPR Warmia Energa Olsztyn, MKS Nielba Wągrowiec, SPR GKS Żukowo.

Przełomowe rozwiązania w I lidze szczypiornistów mają zostać wprowadzone od sezonu 2021/22. Powstanie liga centralna, która liczyć będzie szesnaście klubów, a pozostałe tworzyć będą ligę regionalną. W najbliższych miesiącach gra będzie toczyć się nie tylko o awans do Superligi, ale także o miejsce w czołowej czwórce grupy, gwarantującej udział w rozgrywkach I ligi centralnej. Pozostałe zespoły zagrają w 3-4 grupach regionalnej I ligi.

ZPRP argumentuje reformę chęcią podniesienia rangi i poziomu rozgrywek, pozyskania sponsora tytularnego rozgrywek oraz ewentualnego nadawcy telewizyjnego.

Fot. wagrowiec.eu

Dodaj komentarz