Żukowianie zdobyli Wągrowiec. Porażka Nielby na początek II rundy

Inaugurację drugiej części sezonu w pierwszej lidze piłkarzy ręcznych w minioną sobotę zanotowali piłkarze ręczni wągrowieckiej Nielby. Niestety zakończyła się ona porażką gospodarzy – 30:36. Trzeba obiektywnie przyznać, że była to zasłużona przegrana podopiecznych trenera Bartosza Świerada.

W pierwszym meczu rundy rewanżowej wągrowczanom przyświecał bardzo jasny cel, czyli rewanż za porażkę w Żukowie. Niestety kolejny raz doświadczyliśmy tego, jak niewygodnym przeciwnikiem dla żółto-czarnych jest ekipa z SPR GKS Żukowo.

Bronią przyjezdnych na gospodarzy tego popołudnia była w głównej mierze defensywna. Goście zastosowali wysuniętą, aktywną obronę, na którą sposobu w ataku pozycyjnym nie mogli znaleźć miejscowi. Nielba popełniała błędy, z których bardzo szybkie bramki zdobywali rywale. Po kwadransie gry w Wągrowcu był wynik 7:11. Zawodnicy, jak i sam trener mobilizowali się do lepszej gry, ale na niewiele to się zdało, ponieważ niemoc w każdym elemencie gry się pogłębiała. Na przerwę MKS schodził ze stratą sześciu goli do przeciwnika.

Wynik 15:21 – to jeszcze nie koniec rywalizacji, ale w grze wągrowczan sporo musiało się zmienić. Przede wszystkim w formacji defensywnej, gdzie goście zdobywali kolejne łatwe bramki. Wągrowczanie zmienili ustawienie. Paweł Gregor indywidualnie krył jednego z rywali, a wyżej wyszedł Andrzej Duszyński. To przyniosło skutki, jednak nie na tyle, aby na dobre odwrócić losy rywalizacji. Żukowianie przyjechali do Wągrowca z kompletnymi założeniami, które realizowali przez pełne sześćdziesiąt minut. Niemoc w ataku Nielba niwelowała w indywidualnych akcjach Igora Drzazgowskiego, Łukasza Hoffmanna, czy Pawła Gregora. Jednak to już nie wpłynęło na losy rywalizacji, a tylko na poprawę wyniku bramkowego, który podobnie jak po pierwszej połowie wyniósł minus sześć bramek na niekorzyść Nielby.

Ten mecz to już historia. W sobotę Nielbę czeka wyjazd do Koszalina na mecz z Gwardią.

MKS Nielba Wągrowiec – SPR GKS Autoinwest Żukowo 30:36 (15:21)

Nielba: Gawlik, Fritzen – Gregor 5, Gąsiorek 4, Drzazgowski 7, Klopsteg 4, Tepper 1, Skrzypczak 3, Hoffmann 4, Widziński 1, Duszyński 1, Marcinkowski, Kacała.
Kary: 12 min.