Zwycięskie tygodnie Nielby w Lidze Centralnej

Weekend przyniósł nam bardzo dobre informacje. Wągrowieccy szczypiorniści zanotowali kolejne cenne zwycięstwo w Lidze Centralnej. Żółto-czarni pokonali w Żukowie miejscowy SPR GKS Autoinwest 36:34. Do przerwy wągrowczanie prowadzili skromnie jednym trafieniem.

Ligowe wyjazdy do Żukowa nie były szczęśliwe dla naszego zespołu. Miniony sezon przyniósł porażkę Nielby, dlatego teraz była doskonała okazja do tego, aby zrewanżować się ekipie gospodarzy za ostatnią porażkę. Sobotni pojedynek był niezwykle ofensywny w wykonaniu obydwu drużyn. Padło łącznie siedemdziesiąt bramek. Pierwsza połowa była niezwykle wyrównana. W 22. minucie Nielba wyszła na prowadzenie 13:12, kiedy bramkarza SPR-u pokonał aktywny tego dnia Paweł Gregor, to właśnie rozgrywający trzymał wynik ofensywny MKS-u w ramach pierwszej części meczu. To był ten moment, w którym wągrowczanie mogli zbudować większą przewagę, gdyby udało się wykorzystać wszystkie sytuacje to podopieczni Bartosza Świerada, prowadziliby różnicą czterech goli. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 16:15 dla Nielby.

Po zmianie stron drużyną, która miała zdecydowanie więcej z gry była Nielba. Wielkopolanie potrafili sobie poradzić z aktywną defensywą gospodarzy, którzy dobrze poruszali się na nogach. Przełom zaczął nadchodzić na kwadrans przed zakończeniem rywalizacji. Po celnym rzucie Igora Drzazgowskiego MKS prowadził spokojnie 25:20. Wągrowczanie kontrolowali swoje poczynania. W 55. minucie żukowianie przegrywali już tylko jednym trafieniem. Szykowały się niesamowite emocje. Nielba nie pozwoliła miejscowym doprowadzić do wyrównania, co więcej bramki Igora Drzazgowskiego zapewniły komplet punktów gościom z Wągrowca.

To były udane tygodnie Nielby Wągrowiec w Lidze Centralnej. Najpierw zwycięstwo w Legionowie, które udało się wywalczyć po ostatniej syrenie rywalizacji. W sobotę zanotowali wygraną na parkiecie w Żukowie. W niedzielę na mecz ligowy do Wągrowca przyjedzie zespół z Ostrowa Wielkopolskiego.

SPR GKS Autoinwest Żukowo – MKS Nielba Wągrowiec 34:36

Nielba: Gawlik, Jankowski – Gregor 12, Drzazgowski 11, Tepper 2, Skrzypczak 1, Widziński 5, Przychodzeń 1, Duszyński 2, Kelm 2, Marcinkowski.