Zwycięskie zakończenie rundy dla Nielby

Na ostatni mecz ligowy w 2019 roku wągrowieccy szczypiorniści udali się do Ciechanowa. Tam zmierzyli się z miejscowym Jurandem. Pojedynek zakończył się wysokim wynikiem na korzyść żółto-czarnych. Ten wynik pozwala na ten moment zająć pierwsze miejsce w tabeli.

Zespół z Ciechanowa zdecydowanie nie przestraszył się wyżej notowanego przeciwnika. To gospodarze po pierwszej części meczu prowadzili z podopiecznymi Bartosza Świerada 19:17. Po zmianie stron parkietu oglądaliśmy wyrównany przebieg pojedynku, w którym stroną przeważającą byli już Nielbiści, którzy w 46. minucie prowadzili 31:30! Jurand miał szansę na doprowadzenie do remisu, jednak tego nie wykorzystał. Wągrowczanie po celnym rzucie Mateusza Pacały zdobyli czwartą bramkę po kolei i prowadzili już 34:30. Mając znakomicie dysponowanego tego dnia Dariusza Widzińskiego zwycięstwo gości, było coraz bardziej prawdopodobne. Wielkopolanie w ostatnich minutach byli skuteczni, co pozwoliło im w całym starciu zdobyć aż „38” trafień.

Do zakończenia pierwszej części sezonu 2019/2020 została do rozegrania jedna kolejka. W niej Nielba będzie pauzowała za spotkanie z Arką Gdynia, która nie przystąpiła do rozgrywek w I lidze.

Jurand Ciechanów – MKS Nielba Wągrowiec 33:38 (19:17)

Nielba: Gawlik, Zanto, Biniewski – Pacała 5, Gregor 8, Świerad 2, Smoliński 1, Hoffmann 2, Widziński 15, Matlach 1, Boneczko 3, Skrzypczak 1, Babiaczyk, Wrzesień, Drzazgowski, Marcinkowski
Kary: 4 min