Jerzy Kasprzak honorowym prezesem MKS Nielba Wągrowiec

W niedzielę w wągrowieckiej hali Ośrodka Sportu i Rekreacji odbył się eliminacyjny turniej o Puchar Polski. W zawodach uczestniczyły cztery zespoły: MKS Nielba Wągrowiec, MKS Real Astromal Leszno, WKS Grunwald Poznań i KPR Ostrovia Ostrów Wielkopolski. 

Przed południem zostały rozegrane spotkania półfinałowe, w których zmierzyły się MKS Nielba z WKS Grunwald i MKS Real Astromal, który sprawdził się na tle KPR Ostrovia. Niestety dla kibiców z Wągrowca w pierwszym pojedynku zwyciężyła ekipa z Poznania,  natomiast w drugim starciu wygrali leszczynianie.

W przerwie przed drugim spotkaniem nastąpiła bardzo miła uroczystość. Działacze MKS Nielba Wągrowiec nadali tytuł honorowego prezesa wągrowieckiego klubu – Jerzemu Kasprzakowi. Podziękowania na ręce zasłużonego działacza klubu z Wielkopolski złożyli burmistrz Miasta Wągrowca i Pani poseł Marta Kubiak.

W imieniu drużyny – Paweł Smoliński wręczył Panu Jerzemu pamiątkową piłkę z podpisami wszystkich zawodników MKS Nielba.

Jerzy Kasprzak to działacz sportowy, wieloletni sponsor, jak i prezes żółto czarnych. Pod wodzą Pana Kasprzaka wągrowiecka piłka ręczna święciła największe sukcesy, takie jak awans do ekstraklasy piłki ręcznej, w której z powodzeniem i dumą reprezentowało miasto Wągrowiec.

W meczu o trzecie miejsce spotkały się zespoły z Wągrowca i Ostrowa Wielkopolskiego. Pojedynek pewnie zwyciężyli podopieczni Bartosza Świerada. Po emocjonującym spotkaniu, w którym o zwycięstwie zdecydowały rzuty karne, triumfowali piłkarze ręczni z Leszna.

Za rok turniej eliminacyjny zostanie stoczony w Lesznie.

Dodaj komentarz