Młodzik Nielby ze zwycięstwem

W środę kolejny swój mecz ligowy rozegrali młodzi podopieczni trenera Dariusza Andrzejczaka. W wągrowieckiej hali Ośrodka Sportu i Rekreacji Nielbiści podejmowali drużynę z Mosiny. Pojedynek zakończył się zwycięstwem gospodarzy – 29:28 (15:15).

Początek środowej rywalizacji w Wągrowcu zdecydowanie należał do żółto-czarni, którzy od razu zbudowali sobie przewagę, którą w miarę bezpiecznie utrzymywali do 17. minuty, kiedy to prowadzili 10:8. Przyjezdni w przeciągu dwóch minut doprowadzili do wyrównania 10:10, aby na trzy minuty przed zakończeniem pierwszej części wyjść na prowadzenie 11:13. Nielba celnym rzutem Burdelskiego na przerwę schodziła z wynikiem remisowym 15:15.

Przełomowym momentem dla losów tej rywalizacji okazała się 37. minuta, w której to Nielba wyszła na trzybramkowe prowadzenie 23:20. Tej różnicy goście nie potrafili zniwelować przez następne kilka minut, choć w dwukrotnie byli tego bliscy – dochodząc wągrowczan na jedną bramkę. Ostatecznie MKS zwyciężył 29:28.

Najwięcej bramek dla Nielby rzucili: Jakub Kelm – 7 trafień, Dominik i Kacper Burdelscy – po 7 celnych rzutów.